Möödunud: Eesti sünnipäevakontsert NAISED KÖÖGIS peavad pidu

25.02.2021 kell 19:00 - 20:30

 
Ansambel Naised Köögis armastab köögilaua taga kokku saada, maailma asju arutada ja uusi laule teha. Laulud  valmivad enamasti ühisloominguna ning lähtuvad nelja naise erinevast elukogemusest. Lauludeks leitakse inspiratsiooni otse rahvasuust, tänavalt või kohvikust kuuldud juhuslikest lausetest ning mõnikord ka päevapoliitikast või mõnest ühiskondlikku arutelu tekitanud kitsaskohast.
 
“Vahel on laulu kaudu esitatud viimistletud sõnum lihtsalt kõige otsesem tee inimese ja miks mitte ka kogu kultuuri kinnistunud mõtteviisi mõistmiseks,” tõdevad Naised Köögis. 

Eesti sünnipäeva puhul toimuval kontserdil kõlavad lood ja laulud, mida luues on ansambli liikmed soovinud paremini mõista Eesti elu ja olu, inimesi ja suhteid. Loomulikult püütakse seda kõike vaadata läbi mõnusa huumoriprisma. Need on laulud endast lugupidavatele naistele ning intelligentsetele ja suure südamega meestele.
 
Pilet 20€ / 17€, pääsmed müügil SIIN
KATEGOORIAD Kontserdid

Möödunud: Tallinna Püha Nikolai kiriku koor

27.12.2020 kell 15:00

Tallinna Püha Nikolai kiriku koori jõulukontserdi kavas on õigeusu kirikulaulud ja vene vaimuliku koorimuusika väärtteosed.

 

Kontsert toimub Hopneri Maja suures saalis. Piletid müügil enne kontserdi algust kohapeal.

KATEGOORIAD Kontserdid

Möödunud: Maria Veretenina

Ooperiõhtu | 26.12.2020 kell 19:00
 
Ooperilaulja Maria Veretenina aastavahetuse kontserdi kavas on meloodiad ooperimuusikast džässini. 
 
Kontsert toimub Hopneri Maja Diele saalis
 
Pilet: 25€, müügil kohapeal enne kontserti.

 

KATEGOORIAD Kontserdid

Möödunud: Orthodox Singers

Aastavahetuse kontsert | 26.12.2020 kell 18:00

Kontserdikava on täis kauneid jõululaule. Ansambel esitab vanavene, Serbia, Kreeka, samuti väga haruldasi IV sajandi Süüria jõuluaule, mida esitatakse aramea keeles (Jeesuse Kristuse keeles). Samuti saab kontserdil kuulata kaasaegsete sh eesti heliloojate vaimuliku loomingut.

 

Professionaalsetest muusikutest koosnev Orthodox Singersi ansambel on tegutsenud rohkem kui 31 aastat. Nende repertuaari kuuluvad peamiselt varased õigeusu kirikulaulud, kuid viimastel aastatel on nad rikastanud seda ka kaasaegsete eesti ja vene heliloojate loominguga, mis jälgib iidseid õigeusu traditsioone. Ansambli esinemismaneeri iseloomustab täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika ja stiilitaju. Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kõige paremini kirjeldab väljend ”heli sulab ära”. Ansambel koosneb kutselistest muusikutest ja on pühendunud õigeusu kirikulaulule, mida kontserdisaalis saab harva kuulda. Ansambli looja, dirigent ja kunstiline juht on Valeri Petrov, kes on saanud tänavu prestiižse Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia.

Pileteid Jõulukontserdile kontserdile hinnaga 17€/13€ saab osta Piletilevi müügipunktidest, samuti enne kontserdi algust kohapeal.

KATEGOORIAD Kontserdid

Möödunud: ELAVAD AKNAD Tantsivad aknad Viru tänaval

20.12.2020 kell 16:00

 
Esimesel advendil ärkavad ellu tühjaks jäänud vaateaknad ja ka tegutsevate poodide või kohvikute aknad päris (kodu)linna südames Viru tänaval ning pakuvad jõulukuu nädalavahetustel Vanalinnas promeneerijatele / jalutajatele meeliköitvaid kontserte ja tantsuetendusi.

 20. detsembril kell 16.00 on Viru tänava aknad tantsijate päralt. Ainult kahel päeval püüavad jalutajate pilke kaunid baleriinid või hoopis tänavatantsutrupp. Eesti Tantsuagentuuri Tantsukooli noorte tantsijate esituses leiab väikeseid tantsulavastusi klassikalisest tantsust kaasaegse jazzini. Koreograafid ja juhendajad kaasaegse tantsu ning jazzi õpetajad on Helena Pihel, Liisa Laine, Julia Koneva. Klassikalise tantsu õpetajad Dagmar Rang-Saal, Valeria Januškevitš

Võta kohvikust mõnus soe pühadeglögi tee peale kaasa ja jaluta karges talveilmas läbi sära täis muinasjutulise Vanalinna imelisi elamusi nautides.
KATEGOORIAD Kontserdid

Möödunud: Сказки зимнего солнца. Полина Черкасова

20.12.2020 kell 13:00 - 18:00

20.detsembril  kell 13:00 /18:00 (vene keeles)

Jutuvestja ja multi-instrumentalist Polina Tšerkassova kutsub traditsiooniks saanud õdusale jõulueelsele jutuvesmisele Hopneri majja, kuhu on oodatud nii väikesed kuulajad kui ka suured muinasjutu- ja muusikasõbrad. Sellel aastal jutustab Polina isiklikke lugusid ja muinasjutte mida ta on kaasa toonud kaugetelt maadelt ja mis pajatavad talvisest pööripäevast, päikesest, talve rõõmudest ja elust enesest. Kõik Polina jutuvestmised on eriti südantsoojendava ja lummava õhkkonnaga, mida ta loob oma inspireerivate muinaslugude ja võluva autorimuusikaga, mida Polina esitab mitmetel haruldastel pillidel. Iga jutuvestmine on omanäoline. Sellepärast kutsub Polina päevasel ajal kõiki lapsi, nende vanemaid ja kõiki lapsemeelseid kuulajaid; õhtusel ajal aga kutsub ta suuremaid lapsi ja nende vanemaid, noori ja täiskasvanuid kuulama lugusid, naerma, mõtisklema elule, ajama talvekülma eemale ja tervitama päikest.

Polina Tšerkassova on muusiku ja antropoloogi taustaga jutuvestja, kes põimib muinasjutte ja inspireerivaid isiklike lugusid oma imetabaste pillide muusikaga. Tal ilmusid kolm jutuvestmise audioraamatut CD plaatide näol, mis on mõeldud kõikidele vanustele ning millest üks ("Helisevad muinaslood", 2017) oli nomineeritud Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale. Tema tegevustest ja loomingust saab rohkem teada tema Facebooki lehel või kuulata siin: music.polinastoryteller.com

 
 
Piletid müügil Piletilevis
Täispilet 12€
Õpilane 8€
Lastele vanuses 5-6a (k.a) sissepääs tasuta kui istuvad saatja süles
Vanusepiirang 4+
Kestus 1h
 

Сказочница и мультиинструменталист Полина Черкасова приглашает всех любителей добрых сказок, музыки и забавных историй на уютный сказочный концерт в Дом Хопнера 20 декабря в 13:00 и 18:00

Отметим вместе окончание Года эстонского устного предания и прогоним из наших сердце зимний холод и темноту.


20 декабря в 13:00 и 18:00 - на РУССКОМ языке

 Все концерты Полины проходят в особенной атмосфере, которую она создаёт вдохновляющими и ободряющими историями и своей авторской музыкой, которую исполняет на многих редких инструментах.

Этой особенно тёмной и холодной порой прозвучат самые тёплые истории Полины и весёлые сказки разных народов мира, чтобы прогнать темноту, угнетённость и страхи, и наполнить сердца радостью и теплом. Именно такие истории собирается Полина рассказать гостям в этот зимний предпраздничный день.

 На месте можно будет приобрести аудиокниги Полины с добрыми сказками и музыкой:
"Когда мы вырастем" (2018)
"Птичьи сказки" (2019)

БИЛЕТЫ в Piletilevi: https://www.piletilevi.ee/.../polina-tserkassova-talvise.../

О БЕЗОПАСНОСТИ. В продаже только ограниченное количество билетов. Зал будет заполнен меньше, чем наполовину. Так всем слушателям хватит места и останется достаточное расстояние между стульями, даже для душ, которые тоже могут захотят погреться у нашего зимнего солнышка и послушать сказки:) Просим носить маски, которые можно будет получить перед началом, и продезинфицировать руки при входе. Если чувствуете симптомы болезни, пожалуйста, останьтесь в этот раз дома - мы обязательно встретимся в другой раз! А если у Вас душевное недомогание или угнетённость, то этот концерт как раз для Вас, ведь весёлый добрый Рассказ - этот как раз то, что Вам надо!

KATEGOORIAD Kontserdid

Möödunud: ELAVAD AKNAD Muusikalised aknad Viru tänaval

19.12.2020 kell 16:00 - 17:00

 
Esimesel advendil ärkavad ellu tühjaks jäänud vaateaknad ja ka töötavate poodide või kohvikute aknad päris (kodu)linna südames Viru tänaval ning pakuvad jõulukuu nädalavahetustel Vanalinnas promeneerijatele / jalutajatele meeliköitvaid kontserte ja tantsuetendusi.

19. detsembril kell 16.00 olete kõik oodatud Viru tänavale, kus argised vaateaknad muutuvad vaid kaheks õhtuks kontsertlavadeks, mõni suuremaks, mõni väiksemaks. Iga lava lööb särama täpselt 15 minutiks, et pakkuda möödujatele südant soojendav muusikaline elamus. Aknalavasid süttib järjest nii palju, et soojalt riietatud jalutaja saab Viru tänaval peatuda ning kontserti kuulata terve tunni jagu.
Kontsertprogrammi paneb kokku Siim Aimla koostöös Georg Otsa Muusikakooliga. Maagilises jõulueelses Vanalinnas kõlab nii klassikalist muusikat, kui jazz- ning popmuusikat. Ühe aknakontserdi annab lisaks Otsakooli noortele muusikutele ka  särav ning stiilne Swinging Sisters.

Võta kohvikust mõnus soe pühadeglögi tee peale kaasa ja jaluta karges talveilmas läbi sära täis muinasjutulise Vanalinna imelisi elamusi nautides.
KATEGOORIAD Kontserdid

Sündmuste kalender

> September 2019 >
E T K N R L P
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456