Katariina kirik

NB! Katariina kirik on 2024 sügiseni remondi tõttu suletud.

Keskajal Põhja-Euroopa ja ühtlasi praeguse Tallinna suurim kirik – Püha Katariina kirik – on oma suurepärase aura ja akustikaga kujunenud armastatud kontserdi-, teatrietenduste ja näitusepaigaks. Asukohaga otse linnasüdames, Vene tn 14a/Katariina käik, jääb ta vaid ca 200 m kaugusele Raekoja platsist.

Tänaseks on hiiglaslikust uhkest kirikuhoonest, mis rajati 13.-14. sajandil ja sai tegutseda Dominiiklaste kloostri kirikuna ligi 300 aastat, järele jäänud vaid osa. Katariina kirik hävis peale reformatsiooni arvatavalt 1531./32. aastal toimunud suures tulekahjus. Seniajani on säilinud suurepärased portaalid, osa müüre ja põrandaalune matmispaik.

Nüüd saalina kasutatava ruumiosa moodustavad 19. sajandil kaupmees Kochile linna rae poolt rendile antud kiriku varemed, millesse rajati viljaait ja laohoone. Lisaks on Katariina kiriku varemeid kasutatud väga erineval moel nii autoremonditöökojana, laohoonena, kinotööstuse jms jaoks – kõigeks, mis nõudis avarat ja kõrget ruumi. Viimased aastakümned on toonud kirikusse tagasi haridus- ja kultuurielu.

Alates juunist 2014 on Katariina kirik Hopneri Maja hoole all.

Liitu meie uudiskirjaga
Ole esimene, kes kuuleb eksklusiivsetest sündmustest ja eripakkumistest.
© 2024 Kesklinna Vaba Aja Keskus. Kõik õigused kaitstud.