Loading Sündmused

« Kõik sündmused

  • See sündmus on juba toimunud

Mõdu valmistamise koolitus Hopneri majas

16. veebruar kell 18:0020:00

Mõdu on tõenäoliselt maailma vanim alkohoolne jook ning ka Eesti aladel olnud aastasadade eest populaarne. Avastame 9. veebruari õhtul üheskoos, kuidas omal ajal mõdu valmistati ning mõtleme, mis maitsega võis olla kunagine viikingite lemmikjook. Jutuajamise juurde paneme käärima mõdu ja õpime, kuidas seda ise kodus valmistada. Iseenesest ei ole tegu keerulise joogiga, sest koostisosadeks on vaid vesi, mesi ja pärm, kuid nende koostisosadega saab palju mängida ning lisada juurde ka teisi koostisosi marjadest kuni vürtsideni.
Lisaks mõdu ajaloo ning valmistamisega tutvumisele, saame ülevaate mõdu tänapäevast ja tulevikusuundadest. Kuuleme, mis on erinevate stiilide nagu braggot ja melomel nimede taga ning mis suundades on liikumas tänapäeval tegutsevad sajad modernsed mõdukojad.

Mõdude ajalugu ja tänapäeva tuleb meile tutvustama Eesti esimese modernse mõdukoja looja, Nöösker. Nööskeri meeskond rajas Järvamaale, Roosna-Allikule mõdukoja, milles toodavad limiteeritud kogustes erinevate põnevate maitsetega moodsaid mõdusid.

Sündmuse info

Kuupäev:
16. veebruar
Aeg:
18:0020:00
Kategooria:
Event Tags:
, , ,
Website:
https://fienta.com/et/modu-valmistamise-koolitus-hopneri-majas

Toimumiskoht

Hopneri maja
Raekoja plats 18
Tallinn, Eesti
Telefon
645 5321

Korraldaja

Hopneri maja
Telefon
+372 6 455 321
E-post
info@hopnerimaja.eu
Korraldaja koduleht
Liitu meie uudiskirjaga
Ole esimene, kes kuuleb eksklusiivsetest sündmustest ja eripakkumistest.
© 2024 Kesklinna Vaba Aja Keskus. Kõik õigused kaitstud.