Loading Sündmused

« Kõik sündmused

  • See sündmus on juba toimunud

Loeng koos degusteerimisega „Picasso seitse muusat“

5. märts kell 18:0020:00

5. märtsil 2024.a. kell 18.00 toimub Hopneri Maja kaminasaalis naistepäeva puhul Maaja Gundjajeva loeng „Picasso seitse muusat“, millega kaasneb hispaania veinide degusteerimine.

Kunstiõhtu käigus vaatleb Maaja Gundjajeva legendaarse kunstniku loometeed läbi armusuhete prisma ja räägib kuidas iga muusa mõjus kunstniku loomingule. Oli ju Pablo Picasso mitte ainult üks kõige kuulsamatest ja produktiivsematest XX sajandi kunstnikest, vaid ka mees, kelle pärast naised läksid arust ära. Räägime samuti muusade saatusest peale kunstnikust lahkumist: kes ei suutnud elada ilma Picassota, kes kaotas mõistuse, kes aga suutis elada pika ja õnneliku elu. Saame teada, kes muusadest ja miks on see kuulus „nuttev naine“ ja mis peamine, mõistame, miks Pablo Picassot nimetatakse XX sajandi geniaalseks kunstnikuks.
Peale Maaja Gundjajeva esinemist jätkub õhtu hispaania veinide tutvustamisega. Tallinna tuntud sommeljee Juri Brattšik firmast Bestwine räägib hispaania veinidest ja nõustab kuidas edaspidi tunda end märksa kindlamalt hispaania veinide stellaaži ees või kui teile on restoranis toodud veinikaart.
Räägime hispaania kunsti ajaloo köitvatest sündmustikest ja degusteerime kvaliteetset hispaania veini.

Loeng on vene keeles.

Maaja Gundjajeva on lõpetanud Essexi Ülikooli Suurbritannias. On töötanud kuraatorina Narva Muuseumi Kunstigaleriis ning kunstiteadlasena Essexi krahvkonna riiklikus arhiivis ja Firstsite Kaasaegse Kunsti Galeriis (Suurbritannia).

Pileteid saab osta Piletilevist. Piletiinfo: roman.ljagu@hopnerimaja.eu

Sündmuse info

Kuupäev:
5. märts
Aeg:
18:0020:00
Kategooria:

Korraldaja

Hopneri maja
Telefon
+372 6 455 321
E-post
info@hopnerimaja.eu
Korraldaja koduleht
Liitu meie uudiskirjaga
Ole esimene, kes kuuleb eksklusiivsetest sündmustest ja eripakkumistest.
© 2024 Kesklinna Vaba Aja Keskus. Kõik õigused kaitstud.