Loading Sündmused

« Kõik sündmused

  • See sündmus on juba toimunud

Evelina Vedomi loeng koos Prantsuse veinide degusteerimisega ”Pühakud ja patused maali- ja filmikunstis”

23. mai kell 18:0019:30

Kunstiteadlase Evelina Vedomi loeng „Pühakud ja patused maali- ja filmikunstis“ millele järgneb prantsuse veinide degusteerimine.

Loeng on vene keeles

Evelina Vedomi loengus räägitakse maalikunsti ja kino kõige tuntumatest tegelastest pühakute ja patuste seas: Maarja Magdaleenast ja püha Nikolaist, katoliku nunnast Benedetta’st ja kunstnikust Caravaggio’st, Buckinghami hertsogist ja prantsuse kuninga favoriidist Jeanne du Barry’st. Viimasest neljast on tehtud kõmulised filmid, mis alles hiljuti olid kino- ja teleekraanidel. Loengus saame teada kas Benedetta oli tõeline pühak või oli ta nunn, keda valdasid kõlvatud kired. Evelina Vedom räägib sellest, miks kunstnik Caravaggio sattus Malta saarele, kus ta ammutas inspiratsiooni ja kes oli pühakute kujutamisel modell tema kuulsatel maalidel. Kui palju vastas reaalne Buckinghami hertsog sellele tegelaskujule, kelle lõi prantsuse kirjanik Alexandre Dumas romaanis „Kolm musketäri“? Evelina Vedomi loengus tuletame meelde ajaloos tuntud lugu kuninganna teemantripatsitega ja saame ka teada miks prantsuse kuninga Louis XV favoriit Jeanne du Barry’d kujutati jumalanna Florana, kuidas kujunes tema elu ja kus oli määratud lõpetada tema elupäevad. On ka teisi huvitavaid süžeesid.

Peale Evelina Vedomi esinemist jätkub õhtu prantsuse veinide tutvustamisega. Tallinna tuntud sommeljee Juri Brattšik firmast Bestwine mitte ainult ei räägi prantsuse veinidest vaid ka nõustab kuidas edaspidi tunda ennast palju kindlamalt prantsuse veinide stellaaži ees või saades restoranis veinikaardi.

Räägime filmitegelastest ja piltidel kujutatud kuulsatest pühakutest ja patustest ning naudime kvaliteetset prantsuse veini 23. mail Hopneri Maja kaminasaalis.

Evelina Vedom – kunstiajaloolane ja Eesti Kunstimuuseumi kirjastuse tõlkija. Paljud teavad teda kui ajalooliste kostüümide näituste organisaatorit ja kuraatorit Keila-Joa lossis ning portselani kollektsionääri, tema ekskursioonid ja loengud on publiku hulgas alati väga populaarsed.

Lisainfo: roman.ljagu@hopnerimaja.eu

Sündmuse info

Kuupäev:
23. mai
Aeg:
18:0019:30
Kategooria:

Korraldaja

Hopneri maja
Telefon
+372 6 455 321
E-post
info@hopnerimaja.eu
Korraldaja koduleht
Liitu meie uudiskirjaga
Ole esimene, kes kuuleb eksklusiivsetest sündmustest ja eripakkumistest.
© 2024 Kesklinna Vaba Aja Keskus. Kõik õigused kaitstud.