Keskaegne elamusprogramm

 

Elamusprogramm ainult gruppidele ettetellimisel vähemalt 2 nädalat.  

Vana kaupmehemaja teeb oma kägisevad uksed Vanaturu kaela poolt valla ja laseme uudishimulikud külalised ruumidesse, et nad ajarännule viia.
Majaemandad pajatavad lugusid endisaegsetest kommetest keskajal, saame teada, mis tegemisi tehti dieles (elutoas) ning dörnses (peretoas), mis peitus isand Hopneri keldrites ning mida hoiti salves ning rohukappides. Saab avastada seda, mis muidu peidus, arutada keskaegse eluolu üle, nuusutada, maitsta, meisterdada, pisut ka ennustada. 

Ajalooliselt olid keskaja suuremad pidustused ehk joodud jõulude ning vastlate aegu. Detsembris keskendub elamusprogramm jõulukommetele ning märtsikuus vastlakommetele vanas Tallinnas. 

Iga sisseastuja, kes saab tõendada, et ühtki haigust majja ei kanna, puhastatakse keskaegsel moel viimsestki tõvepisikust.

 

Elamusprogrammi saab tellida nii täiskasvanutele kui koolilastele.

Kestvus: 1 tund 30 min.  Osalejate arv:  min 15 ja max 25

Grupihind alates 250€ (hinnas sisaldub kostüüm, suupiste, keelekaste ning ohtralt osalemisrõõmu)

 

Hopneri maja elamusprogrammiga on võimalus tellida majarahvalt põnevaid meisterdamise töötubasid. Täpsemat pakkumist küsi elamusprogrammi broneerides.                                                

 

Ringkäik vanas kaupmehemajas koos majaemandaga

Elamusprogrammist eraldiseisvana on võimalus tellida ka lihtsalt ringkäik vanas kaupmehemajas koos majaemanda/-isandaga eesti või vene keeles.

Hind 60€

Info ja broneeringud: katrin.valkna @hopnerimaja.eu või telefonil 6 410 022

Hopneri maja keskaegne elamusprogramm