Keskaegne elamusprogramm

Elamusprogramm ainult gruppidele ettetellimisel vähemalt 2 nädalat.  

Vana kaupmehemaja teeb oma kägisevad uksed Vanaturu kaela poolt valla ja laseme uudishimulikud külalised ruumidesse, et nad ajarännule viia.
Majaemandad pajatavad lugusid endisaegsetest kommetest keskajal, saame teada, mis tegemisi tehti dieles (elutoas) ning dörnses (peretoas), mis peitus isand Hopneri keldrites ning mida hoiti salves ning rohukappides. Saab avastada seda, mis muidu peidus, arutada keskaegse eluolu üle, nuusutada, maitsta, meisterdada, pisut ka ennustada. 

Ajalooliselt olid keskaja suuremad pidustused ehk joodud jõulude ning vastlate aegu. Detsembris keskendub elamusprogramm jõulukommetele ning märtsikuus vastlakommetele vanas Tallinnas. 

Iga sisseastuja, kes saab tõendada, et ühtki haigust majja ei kanna, puhastatakse keskaegsel moel viimsestki tõvepisikust.

 

Elamusprogrammi saab tellida nii täiskasvanutele kui koolilastele.

Kestvus: 1 tund 30 min.  Osalejate arv:  min.15 ja max 25

Grupihind 250€ ( hinnas sisaldub kostüüm, suupiste, keelekaste ja kingitus, mis ise meisterdatud ning ohtralt osalemisrõõmu)

Elamusprogrammist eraldiseisvana on võimalus tellida ka lihtsalt ringkäik vanas kaupmehemajas koos majaemanda/ -isandaga eesti või vene keeles hinnaga 60€

Info ja broneeringud: katrin.valkna @hopnerimaja.eu või tel 6410022

 

Hopneri maja elamusprogrammis pakub majarahvas ka põnevaid töötubasid keskaegses stiilis.

 

Kaunis initsiaal

Keskaegses raamatukunstis kasutati illuminatsiooni või ka teiste sõnadega raamatumaali, mille  saladustesse on võimalik  piiluda kõikidel soovijatel ehk õpipoistel. Olid ju tol ajal kõik tähtsad käsikirjad, nii lühemad kui pikemad, kaunistatud värviliste ja kullatud pildikestega, andes kirjatükile juurde ilu ja väärikust.

Töötoas pajatatakse kirjakunsti teemadel, saadakse algteadmised sulega kirjutamisest ning vaadatakse üle vana aja kirjastiilid ja vahendid. Õpipoisid saavad proovida oma kätt nimetähe välja joonistamisel ja selle kaunistamisel. Selliselt valmib üks tore ja omanäoline kaart, raamatutähis või kaunis pilt.

Grupi suurus: 10-15

Hind osaleja kohta: 25 eurot

Trükitehnikas kott

Mis saab olla veel tarvilisem kui üks mahukas kott, kuhu kõikse  paremat kraami kas turult või mujalt kaasa võtta. Et kott mannetu ei oleks, teeme sinna peale keskaegsete motiividega kaunistused.

Kasutame pakutrükki, mis on iidne tehnika kangaste kaunistamiseks, kus puupaku sisse uuristatud mustrid trükitakse kangale ja et kaunis muster kõiki ilmastikutingimusi kannataks, siis ka kinnitatakse.

Grupi suurus: 10- 15

Hind osaleja kohta: 25 eurot

Töötubasid juhendab Küllike Tuvikene, tegevkunstnik ja moelooja, kel on ka pikaajalised kunstikursuste juhendamise kogemused nii Tallinnas kui ka Tartus Antoniuse õuel.

 Töötubade info ja broneeringud: nele.talussaar @hopnerimaja.eu või tel 6410022

 

                                                                                       

 

 


Sündmuste kalender

> Jaanuar 2023 >
Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345