Möödunud: Arno Arrak "Pintsliliigutus"

28.04.2023 kell 10:00

ARNO ARRAK  "PINTSLILIIGUTUS"

Sündisin Tallinas 1963 aastal.
Loomingulise pisiku olen pärinud oma vanematelt.
Isa Jüri ja ema Urve olid mu esimesteks õpetajateks.
Oma kunstniku karjääri alustasin ma Kanadas 90-te alguses,
töötades siid-trüki meistrina Toronto Open Studios.
Seal avastas mind kunsti kaupmees kes mu töid laiale maailmale tutvustas.
Sellest ajast peale olen  Põhja Ameerikas vabakutselise kunstnikuna elanud ja töötanud.
Kolisin tagasi kodumaale kaks aastat tagasi ja jätkan ka siin loomingulise tegevusega.
Ma maalin täiesti spontaanselt seda mis minu seest tuleb.
 
Loodan et mu tööd kõnetavad teid,

Head soovides
Arno

Näitus avatakse Hopneri Maja suures saalis 03. aprillil 16.00
Näitust saab vaadata kontsertide ja ürituste toimumise ajal kuni 28. maini
KATEGOORIAD Näitused

Möödunud: Läti kunstnike näitus

30.03.2023 kell 17:00

Näituse toob Tallinnasse Hopneri Maja kutsel Riia Läti Selts ning vaatamiseks  pannakse välja nii maalid, graafika, joonistused kui ka fotod  monumentaalsetest skulptuuridest.
Mitmed tööd on valminud spetsiaalselt Tallinna näituse tarbeks.
 
Näha saab kunstnike Ilgnese Avotiņa, Gunta Brakovska, Ģirts Burvis,  Kaspars Bērziņš, Nadežda Demidova, Vija Dzintare, Juris Ģērmanis, Anita Jansone – Zirnīte, Laine Kainaize ning Jānis Streičs töid.
 
Riia Läti Selts asutati 1868.aastal ja on üks vanimaid Lätis tegutsevaid organisatsioone. Seltsi tegevus katkes küll nõukogude okupatsioonivõimu tõttu aastal 1940 aga taasasutati 1989.aastal. Seltsil on tänapäeval 700 liiget ja seltsi teeneks võib lugeda läti keele, kirjanduse ja kunsti arengu eest seismist ning erinevate kultuuriliste traditsioonide elushoidmist nii kodumaal kui ka Läti kultuuri tutvustamist teistes riikides.
 
Käesoleval aastal tähistab Riia Läti Selts oma 155. tegevusaastat
 
Näitus avatakse Hopneri Maja suures saalis 26. jaanuaril 16.00
Näitust saab vaadata kontsertide ja ürituste toimumise ajal kuni 31 jaanuarini
KATEGOORIAD Näitused

Möödunud: Kaire Tali tekstiilinäitus 27.11.2022- 20.01.2023

20.01.2023 kell 10:00

 
Hopneri maja suures saalis on eksponeeritud tekstiilikunstnik Kaire Tali seinatekstiilide näitus "Lumetaju".
 
Näitusega saab tutvuda kontserdisaalis toimuvate avalike ürituste ajal.
 
Näitus jääb avatuks kuni 20. jaanuarini.
KATEGOORIAD Näitused

Möödunud: Katariina Gildi kunstnike näitus

11.09.2022 - 25.09.2022

Katariina kirikus saab 2 nädala jooksul näha Katariina Gildi kunstnike näitust. Oma töid eksponeerivad keraamikud, tekstiilikunstnikud, ehtekunstnikud, nahakunstnikud, klaasikunstnikud ja modist. Näitus jääb avatuks 25. septembrini. 

Olete oodatud näituse avamisele 12. septembril kell 18.00.

 

KATEGOORIAD Näitused

Möödunud: Virág Dóczi maalinäitus "Isikueetika"

9.09.2022 kell 17:00

 

Hopneri maja kontserdisaalis saab näha Ungari kunstniku Virág Dóczi maalinäitust „Isikueetika“. Näituse idee sündis koostöös Liszti Instituudi - Ungari Kultuuri Keskusega.

Virág Dóczi on sündinud 1973. aastal Lääne-Ungaris Zalaegerszegis ning õppinud Lääne-Ungari Ülikooli maaliosakonnas. Tema abstraktsete muinasjutuliste kunstiteoste eesmärk on viia vaataja teadlikult tagasi unistuste maailma, täis erinevaid kujutluspilte ja saladuslikkust. Maalidel peegelduvad mitmesugused hingeseisundid, kujutlusvõimele lisab hoogu eri tehnikate kasutamine. Virág Dóczi on öelnud: „Tegelen hea meelega kõige sügavama sisekaemuse väljendamisega. Mulle meeldivad kritseldused seintel, laste- ja koopajooniste naivism. Minu piltidel kohtuvad figuraalsus ja abstraktsioon, mu lemmikmotiivid on laud, lind, majad, tänavad, sild, aed.“

Kahekümnest iselaadsest maalist koosnev näitus jääb üles novembri lõpuni ja seda saab külastada Hopneri majas toimuvate ürituste ajal.

 

 

 

 

KATEGOORIAD Näitused

Möödunud: Bálint Pörneczi näituse "Figurák" ["Figuurid"].

6.04.2022 - 30.04.2022

 

Bálint Pörneczi töötas aastaid Ungari päevalehe Magyar Nemzet fotograafi ja fototoimetajana, seejärel aga viis aastat uudisteagentuurile AFP. Sestap pole imestada, kuidas ta ajapikku pressifotograafiast tülgastus.
Fotoseeria "Figuurid" sünni kohta räägib ta järgmist: "Mind valdas läbipõlemistunne ja tundsin, kuidas ma Budapestis end enam teostada ei suuda. Pildistasin iga päev üht ja sama, teadmises, et mu pildid jõuavad homme koos eilse ajalehega prügikasti. Seepärast võtsin vastu otsuse alustada uut elu Prantsusmaal. Alguses olin lehekandja, seejärel hakkasin tööle ühe kohaliku ajalehe juures. Selle kõrvalt hakkasin aga üha rohkem mobiiltelefoniga pildistama, mis aitas uuesti sisendada fotodes peituvat elurõõmu, mida olin tundnud siis, kui kunagi pildistamisega alustasin."
Bálinti mustvalged portreed jäid silma Instagramile, mis tõstis need esile ühes blogipostituses. Bálint Pörneczi elab 2011. a alates Prantsusmaal. Nüüd ka Tallinnas esitletavat fotoseeriat alustas ta 2013. aastal.  Igapäevaste käikude ajal on kunstnik hakanud pildistama oma telefoniga inimestest tänaval portreesid, peamiselt sellistest, kes teostavad end oma töö kaudu. Kõik pildid on rangelt mustvalged ja kui välja arvata lähim perering, esinevad kõik figuurid tema töödes vaid korra. Inspiratsiooni on ta enda sõnutsi nendeks ammutanud August Sanderi, Anton Corbijni ja Richard Adeont'i loomingust.
Bálint kõneleb oma fotode valmimise kohta järgmist: "Üllatus, üllatus, aga kümnest seitse on nõus, et neid jäädvustan. Kui mulle jääb punase tule taga, poes või kasvõi metroos silma mõni huvitav isik või meenub mulle kellapatarei vahetamisel, et mul on kollektsioonist veel puudu kellassepp, pöördun lihtsalt tema poole ja teen selgeks, kes ma olen ja mida tahan. Loomulikult võtan ma välja ka oma telefoni ning näitan varem tehtud pilte. Enamik inimestel on selleks paar minutit aega. Kui mu pilte aga vaadata, jääb silma, et naiste figuure on vähem. Imelikul kombel on mul künnis naiste poole pöörduda.  Tunnen, et kui oleksin naine, oleksin ka mina üllatunud kui üks minusugune tüüp sellise ettepanekuga minu poole pöörduks."
 
Bálint Pörneczi on sündinud 1978. a Budapestis. Hetkel elab ta Prantsusmaal Rodezes. Fotograafiahuvi on ta pärinud oma isalt, Alžeerias veedetud lapsepõlve ajast, mis viis edasi fotoreporteri karjäärini.
2006. a töötas ta Ungaris uudisteagentuurile France Presse, 2007.-2011. a oli ta ühe Ungari juhtiva päevalehe Magyar Nemzet laupäevalehe fotograaf, fototoimetaja ja kunstiline juht. 2011. a alates töötab ta Ungaris ja Austrias vabakutselise fotograafina Bloomberg News'i all. 2012. aastast elab ta Prantsusmaal ja teenib elatist vabakutselise fotograafina.
2015. a võitis ta oma fotoseeriaga "Figuurid" Pariisi fotonäituse auhinna "Photo press zoom" ("Salon de la Photo 2015").
Tule ja tutvu piltidega!
Sissepääs ürituste ajal või majaga kokkuleppel (info@hopnerimaja.ee, tel 6 455 321).
KATEGOORIAD Näitused

Möödunud: Dmytro Dobrovolsky ja Nina Dobrovolska maalide näitus

7.02-30.03.2022 | 7.02.2022 kell 12:00

 

Dmytro Dobrovolsky ja Nina Dobrovolska maalide näitus
7.02-30.03.2022
Dmytro Dobrovolsky on Ukraina maalikunstnik. Ta on lõpetanud Kiievi Kunstiinstituudi 1988. aastal graafilise disaini erialal ja Ukraina Kunstiakadeemia 1994. aastal monumentaalmaali erialal. 1998. aastast on ta Ukraina Kunstnike Liidu liige. Dmytro Dobrovolsky on loonud oma kordumatu tehnika ja stiili, kasutades õlivärvitehnikat värvilisel foonil. Tema maalid on mitmetes era- ja muuseumikogudes Ukrainas, Suurbritannias, Saksamaal, USAs, Hollandis, Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Kanadas, Venemaal jm.
Dmytro Dobrovolsky: „Minu jaoks on kogu maalikunsti mõte – värv. Ainus eesmärk on värv, mis toob esile positiivsed emotsioonid ja tõstab meeleolu, et inimesed usuksid – elu on ilus...“
Nina Dobrovolska, kunstniku nimega Nina Doshe on Ukraina juurtega kunstnik. Omades eelnevat kõrgharidust nii meditsiinis kui panganduses, asus ta kunsti õppima ning lõpetas Tallinna Kunstiakadeemia 2018. aastal graafikuna.
„Nina Dobrovolska on silmapaistev kunstnik ja disainer. Tema maalitud kaunid siidisallid ja rõivad, tundeküllased maalid ei jäta kedagi puudutamata. Nina kunstis on ühtaegu nii lihtsus kui ka peenetundeline värvikasutus, mis pakub rõõmu igale tema kunsti austajale“ 
Anne-Ly Reimaa, EV Kultuuriministeerium
Näitust on võimalik külastada ürituste ajal või tööpäeviti 12-17.
KATEGOORIAD Näitused

Sündmuste kalender

> Juuni 2023 >
Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012