Möödunud: Kontsert eesti ja argentiina muusikast

Maren Petra Ülevain (vokaal) ja Tiit Kalluste (akordion) | 15.04.2023 kell 19:00
 
 

Hurmav kontsert eesti ja argentiina muusikast sobib meie heitlikku aprilli imehästi. Maren Petra Ülevain (vokaal) ja Tiit Kalluste (akordion) esitavad kargeid Valgre laule ja kuumi argentiina viise.


Maren Petra Ülevain on vabakutseline sooloartist ja lauluõpetaja. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end Sibeliuse  Akadeemias ja Madridis. Ta on laulnud aastaid Rahvusooperis Estonia ning õpetanud G. Otsa nim. Muusikakoolis. Viimastel aastatel on ta pühendunud hispaania, vene, saksa, itaalia ja eesti muusika esitamisele. Ülevain on andnud kontserte nii Eestis kui ka välismaal, sh Hispaanias ja Venemaal. Koos kandlemängija Kristi Mühlinguga anti eesti muusika kontsert 64. Granada Rahvusvahelisel Muusika- ja Tantsufestivalil. Ülevain esines ka Granada raadios ja tema esinemist kajastati Andaluusia päevalehes Ideal. Koostöös kitarrist Daniel Jullega on välja antud plaat vene romanssidega. Ülevainu huviobjektiks on olnud ka vokaalmuusika ajalugu ning tema sulest on ilmunud raamat „Ununenud lauluõpetaja“.

Tiit Kallustega seob teda juba mitme aastane koostöö. 2017. esineti hispaania ja eesti muusika kontserdiga Granadas, Hispaanias.

Tiit Kalluste on isikupärase akordionisti kui pedagoogina olnud suunanäitajaks ning teerajajaks improvisatsioonilise muusika vallas. Tihe koostöö on olnud saksofonist Villu Veskiga ja nende koostöö tulemusena on valminud ka rahvusvahelist vastukaja leidnud kaks suurt kontsert-projekti „NordicSounds/ Põhjala saarte hääled“ ja Tango Nuevo/ Jazz´n´Tango. Tema esitusega on antud välja mitmeid CD. Kalluste on oma hariduse omandanud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Ta on MUBA kui Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia akordioni ja improvisatsiooni õppejõud.  On olnud aastaid Eesti Akordioniliidu presidendiks ning Eesti akordioniliidu auliige ning Põhjamaade luulefestivali muusikaline kujundaja.

Pileti saad osta Piletilevist

 


KATEGOORIAD: Kontserdid

Sündmuste kalender

> November 2023 >
Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123