Möödunud: Evelina Vedomi loeng (koos degusteerimisega) ''Šokolaadi ajalugu''

Loeng on vene keeles | 8.03.2023 kell 18:00

 

 8.  märtsil  2023.a kell 18.00 toimub Hopneri Maja kaminasaalis naistepäeva puhul Evelina Vedomi loeng-degustatsioon „Ŝokolaadi ajalugu“, mis on mõeldud spetsiaalselt kõikidele neidudele ja naistele,  kes soovivad rõõmustada ennast eksklusiivse šokolaadiga ja tahavad sellest maiustusest rohkem teada.

Loengus räägib kunstiajaloolane Evelina Vedom šokolaadi ajaloost ja tema kujunditest kunstis. Alates oma Euroopasse tulekust jääb šokolaad luksuse ja rafineerituse atribuudiks, mis inspireeris meistreid möödanikust ja kuulsaid kaasaja disainereid. Kuidas ja kelle lauale sattus šokolaad galantsel ajastul XVIII sajandil, kuidas muutus selle maiustuse valmistamise retsept  XIX sajandil, mille poolest erinevad šokolaadi valmistamise retseptid eri maades täna? Räägime sellest kõigest üksikasjalikult, ei unusta rääkida šokolaadi eksklusiivsest pakendamisest, mille töötasid välja kuulsad kunstnikud ja disainerid, samuti räägime ka maailmakuulsatest kunstiteostest, mis nii või teisiti on sellega seotud.

Peale Evelina Vedomi esinemist saavad loengu kuulajad maitsta ehtsat šokolaadi, mille võimaldab kauplus „Choco Boutique“, kus on võimalik endale soetada kompvekke ja premium klassi šokolaadi. Selle butiigi esindajad täiendavad degusteerimist vestlusega oma šokolaadist. Üritusest osavõtjad saavad ise tunda ja võrrelda eri päritolumaade kakaoubadest valmistatud šokolaadi maitset. Samuti saab iga loengu kuulaja kaasa väikese magusa kingituse.

Evelina Vedom – kunstiajaloolane ja Eesti Kunstimuuseumi kirjastuse tõlk. Paljud teavad teda kui ajalooliste kostüümide näituste organisaatorit ja kuraatorit Keila-Joa lossis ning portselani kollektsionääri, tema ekskursioonid ja loengud on publiku hulgas alati väga populaarsed.

Šokolaadipood „Choco Boutique“ avati möödunud aasta sügisel vanalinnas, Voorimehe tänaval nr. 5 ja ta on juba jõudnud šokolaadi gurmaanidele meeldima hakata  ning ka võita omale püsikliente. Poes võib alati leida kvaliteetset šokolaadi kogu maailma erinevatelt šokolaadimeistritelt ning šokolaadikomme  ja muid maiustusi.

Lisainfo: roman.ljagu@hopnerimaja.eu


KATEGOORIAD: Koolitused

Sündmuste kalender

> November 2023 >
Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123