Möödunud: Hõimupäevade Tantsuklubi

13.10.2022 kell 19:00 - 22:45

Suuremat sorti tantsimine, kuhu oodatakse kõiki, kel tantsukingad kihelevad.
Hõimupäevade traditsioonilises eritantsuklubis on külas Ungari ansambel Korinda, kes mängib Transilvaania ungarlaste muusikat ja tutvustab tantsutraditsioone. 
Udmurtide tantse õpetavad Tallinna udmurdi ansambli Ošmes naised lõõtsamängija Pavel Kutergini eestvedamisel. 
Saame tuttavaks ka liivlaste tantsudega.
 
Korinda on Ungari keeleala idapiirkonna Transilvaania rahvamuusika traditsioonitruu tõlgendaja. Ansambli liikmed on maast-madalast rahvatantsu ja rahvamuusikaga kokku kasvanud ning paljud neist selle ka erialaks valinud. Et hoida vahetut sidet pärimusega, käivad noored muusikud seal ka ise kogumisretkedel ning meisterlikelt külamuusikutelt pillimängu õppimas. Korinda hoiab oma pillimängus arhailisele muusikale omast puhast ja selget joont, kuid tõlgendab seda ka omaenda väljenduslaadis
 
Ansambel Ošmes (tõlkes ‘allikas’) on loodud Tallinnas 2013. aastal eesmärgiga hoida ja säilitada kohalike udmurtide keelt ja kultuuri ning laulda esivanemate laule. Ansambli repertuaari kuuluvad ehedad udmurdi rahvalaulud ja -tantsud,  saatepilliks on karmoška, mida mängib ansambli juhendaja Pavel Kutergin. 
 
Tantsuklubi on oma olemuselt linna kolinud külapidu, kus külakogukonna asemel kohtuvad need inimesed, kellele meeldib rahvatants ja -muusika. 
Kõik on oodatud, olgu noor või vana, julge või häbelik. Tantsime eelkõige eesti tantse ja alati pillimehe ehk elava muusika järgi. Sekka juhtuvad ka mõned tantsud naabermaadest ja kaugemaltki. Tantsude õpetamist peo käigus tuleb ette harva, seepärast soovitame pidada silm peal neil, kes hästi tantsivad ja neilt õppida.
Tantsuklubi eestvedajad on Leanne Barbo ja Jaan Sarv
 
Tantsuklubi korraldab Hopneri Maja ja Tallinna Tantsuklubi
Hõimupäevade eestvedajaks on Fenno-Ugria Asutus
Tantsuklubi toimumisele aitab kaasa  Liszti Instituut
 
Pääse 5€ 
 

KATEGOORIAD: Koolitused

Sündmuste kalender

> September 2023 >
Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301