Möödunud: Keskaja päevade avarongkäik ja suurejooneline õhuvaatemäng

7.07.2022 kell 17:30

 

 
Ootame linnarahvast ja linna külalisi Keskaja päevadele Tallinna vanalinna 7. - 10. juulini.
Keskaja Päevad saavad hakatuse Viru väravate juurest ning liiguvad meeleolukas  kostümeeritud rongkäigus Raeplatsile, et seal lasta sündida avamise tseremoonial ning suurejoonelisel õhuvaatemängul

Keskaja päevade avaetendust loovad nüüdistsirkuseartistid Grete Gross ja Laura Kivistik Eestist ning Ile Poikela Soomest. Just Keskaja päevadeks esmakordselt ühise trupina kokku tulevate artistide ühisosaks on kirg ning vaimustus kunsti kõikvõimalikkuse vastu. Tsirkus on piiritu mänguruum, milles reeglid on ümberpööratud ning iga keeld sisaldab endas väljakutset, mida ületada.

Lavastuse “Õhuvaatemäng Magnificent” loomine annab trupile võimaluse kaevuda lugudesse rändartistitidest ning kehastuda keskaja kavalaimaiks ja riukalikumaiks tegelaskujudeks ehk narrideks. Tükk saab kokku põimitud Laura Kivistiku õhutantsust köiel, Ile Poikela meisterlikkusest õhuvõrgul ja kätelseisus ning Grete Grossi lendudest kangastel. Kõik artistid on lõpetanud SaSak tsirkusekooli Soomes ning tegutsevad nii soolo-artistidena kui mitmetes truppides nii kodumaal kui üle Euroopa. Mislaadi meeletustega nad seekord üles astuvad, selgub juba 7. juulil Raekoja platsil.

Ilusa ilma korral kõnnib vanalinna tornide vahel maailma üks parimaid slacklinereid - õhuskõndija Tauri Vahesaar.
keda saadavad katkendid Jaan Krossi romaanist "Kolme katku vahel". Raamatu avapeatükist saame lugeda kirjeldust kuidas toimus köielkõnd 500 aastat tagasi ning mida on Keskaja Päevade tarvis kohendatud ja tänapäevase olustikuga vastavusse viidud.

Ürituse peakorraldaja on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit.
 

KATEGOORIAD: Kontserdid