Möödunud: Kevadpühad Hopneri Maja Dieles

15.04.2019 kell 10:00

 

Kevadpühad rahvakultuuris
Mängud, laulud, tantsud
Munade värvimise õpituba
 
Tutvustame lasteaia ja algklasside lastele kevadpühade (lihavõtete, munapühade, urbepäeva jne) rahvapäraseid  kombeid ja traditsioone. Mida teha ei tohtinud või tohtis, miks urbi tuppa toodi, miks kiiguti ja mis on lauahüppamine? Kust tuleb munade värvimise komme? Kust leida kukemuna või kes on lihaeit?  Mängime, laulame ja loomulikult värvime ka mune - seda selliste vahenditega, mida vanavanaemad oma lapsepõlves kasutada võisid.
 
Lisaks on võimalik tutvuda erinevatest kogudest pärit 20. sajandi alguse postkaartide näitusega.
 
I grupp - 10:00-11:30
II grupp - 12:00-13:30
 
Tasu: 5€ lapse kohta
Koolitus on väljamüüdud!
 
Tegijad:
Kevadpühad rahvakultuuris: Liis Burk  (Lahemaa Pärimuskoja perenaine, pulmauurija, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia MA, pärimushuviline. Ta juhib eest üle-eestilist pulmapärimuse uurimist, toimetab käsitööliidu juures ning veab eest pärimuskoja igapäeva. Lahemaa Pärimuskoda hoiab, viljeleb ja annab edasi meile omast kultuuripärandit läbi hoiaku, koolituste, sündmuste ja eluviiside.)
Mängud, laulud, tantsud: Leanne Barbo (rahvamuusik, laulja ja kandle- ning torupillimängija. Õppinud Tartu Ülikoolis soome-ugri keeli ja rahvaluulet, täiendanud ennast Läti Ülikoolis Riias läti keele ja rahvaluule alal. Kuulub ansamblitesse Krää, Väike Hellero ja Auļi, varem oli tegev ka Tsõdsõpujaleelos ja Sinimaniseeles)
Munade värvimise õpituba: Annely Pantalon ja Salme Kikas – Toom: Hopneri Maja (Kesklinna Vaba Aja Keskus) personal
 
Hopneri Maja Diele (Vanaturu kael 3)
Lisainfo ja registreerimine: info@hopnerimaja.eu, 6455321

KATEGOORIAD: Koolitused