Möödunud: Näitus  LENDAV KIRJUTAJA Kirjutatud maastikud Abstraktsetest kirjadest mikrokalligraafiani

Anu Purre kunstistuudio vaba kalligraafia | 8.10.2018 - 30.11.2018

 

Näitus 
LENDAV KIRJUTAJA
Kirjutatud maastikud
Abstraktsetest kirjadest mikrokalligraafiani
 
Näituse avamine: 
Esmaspäeval, 8. oktoobril kell 18
 
Anu Purre kunstistuudio 
kaasaegse vaba kalligraafia näitus 
LENDAV KIRJUTAJA
Kirjutatud maastikud
Abstraktsetest kirjadest mikrokalligraafiani
Esinevad:
Aire Kattai, Ave Sullin, Ene Jõgisoo, Ene Koitsalu, Eneli Raal, Eve Mahhov, Gerly Karu, Jekaterina Urmet, Kadi Kibbermann, Kai Tort, Kai Tõnspoeg, Kaire Kinkar, Karin Luuse, Kertu Simson, Liisa Hiio, Mall Maasik, Marge Kõiv, Miina Härma, Nastja Bljahhina, Pille-Riin Talts, Piret Rüstern, Ülle Kruusoja ja Ülle Mäede.
 
Kas olete varem kohanud lendava kirjutaja maastikupilte? Seda näitust vaadates kujutagegi ette kalligraafi hoogsat lendu ja vaadake maastikku ülevalt. Seekord pole tegemist droonide või aerofotoga. Kõike tuli lihtsalt ette kujutada ja üles kirjutada. Nii „lendaski“ kirjutaja  maastike kohal üles ja alla, avastades aina uusi detaile või sõnumeid, mida pildile panna.
 
Mõned autorid on äsja kalligraafiaõpinguid alustanud, osad juba lõpetamas või lõpetanud. Kõik nad said samasuguse lähteülesande, „lendasid sama maastiku kohal“, kasutasid samu vahendeid ja tehnikat. Ometi on lähemal vaatamisel kõik maastikud nii erinevad. Näeme seal lahendusi abstraktsetest kirjadest mikrokalligraafiani. Hulgas ka äratuntavaid ajaloolisi kirjastiile antiiksetest kaasaegsete kirjadeni. Madalamal lennul on detailid suuremad, kõrgemal väiksemad. Isegi lennujäljed tunduvad olevat peale jäänud.
 
Kalligraafia on kõrgelt hinnatud manuaalne kunst ja sellega tegelevad väga paljud kalligraafid ja kunstnikud üle maailma. Traditsioonilise kalligraafia kõrval elab oma mahlakat elu ka selle eksperimentaalne pool, nagu on esindatud sellel näitusel. Siin pole põhirõhk kirjatehnikal ega filigraansetel oskustel, vaid vabal kompositsioonil ja mängul kirjaga.
 
Anu Purre kunstistuudio tegutseb MTÜ Loovalt tulevikku all kuuendat hooaega  ja asub Hopneri Majas.
Näitus avatud novembri lõpuni.
 
Lisainfo: Anu Purre 5341 5272 või anu.purre@gmail.com

KATEGOORIAD: Näitused

Sündmuste kalender

> September 2023 >
Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301