Möödunud: Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel

POKROV Jumalasünnitaja Kaitsmise Püha kontsert | 14.10.2018 kell 15:00

 
Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel

POKROV
Jumalasünnitaja Kaitsmise Püha kontsert

14. oktoobril kell 15.00 Hopneri majas (Raekoja plats 18, Tallinn)

Ansambli Orthodox Singers kontserdi kava on koostatud kaunitest vaimulikest teostest, mis on pühendatud Jumalasünnitajale. Samuti kõlavad teised õigeusu muusika tippteosed. Esitatakse  eri ajastute autorimuusikat ja kaasaegseid teoseid õigeusu tekstidele. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest on sellised, mida kuuleb kontsert-ettekannetel väga harva.
Kriitikute poolt kiidetud.

Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, aga ka Veljo Tormise muusikateoseid.

Orthodox Singers'i muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus. Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.

Pileteid hinnaga 15.-/10.- euro saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.

KATEGOORIAD: Kontserdid