Möödunud: Jäljed, tekstiilikunstnik Aet Ollisaar

21.09.2018 - 30.11.2018

 
JÄLJED
Aet Ollisaar tekstiilinäitus 21. september – 30. november 2018
 
Näituse avamine: 
Kolmapäeval 10. oktoobril kell 18
 
Iga liigutus, tegu või mõte jätab jälje. Iseasi, mida jäljed räägivad või kes neid lugeda oskab. Või aimata, tunnetada, tähele panna. Liikumisest või seismisest tekkinud märk, kokkupuutest jäänud kriim või plekk. Nähtav või aimatav tundemärk millegi olemasolust või toimumisest. Siit võib alata rada tundmatusse, kutsuv teekond tulevikku või minevikku. Kui sageli julgeme seda teekonda alustada?
Aeg on leidudelt palju äratuntavat maha lihvinud, alles on jäänud vaid vaevu tähelepandav viide. Näitusel olevad tööd peidavad endas märke elust ja möödunud aegadest, mõned neist otseselt loetavad ja teised vaid vaevu märgatavad. Kõrvuti lõngadega on töödes kasutatud esemeid, millel on oma lugu. Kokku saavad hoitud ja leitud esemed ning materjalid. On see olnud võimalus jätta painav koorem peale töö valmimist seljataha? Või õnnestub esemete lood tõlkida ka loetavaks jutustuseks?
 
Tööd on valminud soovist jagada asjade ja materjalide lugusid ning luua neid ise juurde. 
 
Aet Ollisaar on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige (juhatuse liige alates 2013), Tartu Kõrgema Kunstikooli professor ja tekstiiliosakonna juhataja.
 
Tunnustused
2011 Eesti Tekstiilikunstnike Liidu preemia Aasta tekstiilitegu pikaajalise töö eest noortega
2008 Kristjan Raua preemia nominent
2008 ETeKL-i preemia Aasta tekstiilikunstnik 2007
2007 Tartu Kultuurkapitali aasta loominguline stipendium kunsti valdkonnas
2006 Ado Vabbe preemia nominent
 

 

 


KATEGOORIAD: Näitused