Kavas: Frescobaldi, Scarlatti, Daquin, Bach, Purcell, Rameau
Täispilet 12€
Õpilane, tudeng, pensionär, laps alates 7a 8€
Lastele vanuses kuni 6a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles.
Sissepääs alates 17:30
Kestus 1h 10min
Soovitatav vanus 7+
Pildistamine/filmimine pole lubatud
Piletid Piletilevist
Giorgio Dellarole (1971) on Parma Konservatooriumi "Arrigo Boito" akordioniõppejõud ja barokkmuusik. Dellarole spetsialiseerus varajase muusika esitamisele koos klavessinistide Marco Farolfi, Emilia Fadini ja Luva Obertiga. Dellarole on end pühendanud ainult selle ajastu muusika interpreteerimisele ja õpetamisele.
Läbi oma kontserttegevuse on Dellarole toonud akordioni väga olulistesse kontserdisaalidesse esinedes kogu Itaalias, paljudes Euroopa maades (Prantsusmaal, Saksamaal, Šveitsis, Austrias, Poolas, Rumeenias, Kreekas, Tšehhis, Slovakkias) ja Hiinas, Aafrikas ning Ameerikas. Tema kontserte on salvestatud Itaalia ringhäälingutes, Aafrika rahvusvahelises televisioonis ning Poola ja Kreeka rahvuslikes ringhäälingutes.
Dellarole akordion on häälestatud Vallotti häälestussüsteemis, milles A on 415 Hz. Oma kontsertidel näitab ta akordionit
nii barokk soolopillina, altviiuli rolli täitjana kui basso continuo - mängijana. Dellarole on tuntud solist ning
kammermuusik.
Lisa: www.giorgiodellarole.com
Imbi Tarum (1956) on üks hinnatumaid vanamuusika interpreete Eestis, kes solistitegevuse kõrval osaleb ka erinevates vanamuusikaorkestrites ja -ansamblites. Lisaks on tähelepanuväärne tema töö klavessiini- ja basso continuo õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Imbi Tarum lõpetas 1975. aastal Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Ago Russaku juhendamisel ning 1980. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi cum laude Bruno Luki klaveriklassis. Klavessiini alal on Tarum end täiendanud Hollandis Ton Koopmani ja Vaughan Schleppi ning 2008. aastal Amsterdami Kuninglikus Konservatooriumis Bob van Aspereni ja Menno van Delfti juures. Ta on osalenud Richard Egarri, Jaques Oggi jpt meistrikursustel ning Capita Selecta seminaridel Amsterdamis aastatel 1998–2000.
Imbi Tarumit võib pidada klavessiiniõpetuse rajajaks Eestis.
Imbi Tarum on aktiivne interpreet, kes on esinenud soolokontsertidega, orkestrisolistina ning continuo-mängijana
nii Eestis kui mitmel pool välismaal. Ta on teinud koostööd mitmete välisorkestrite ja –ansamblitega ning lauljatega.
Imbi Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat Eesti Raadiole ning salvestanud erinevate projektide raames Eestis, Rootsis, Saksamaal, Soomes, Lätis ja Leedus.