Möödunud: Autorilaulud MARI JÜRJENS

28.09.2023 kell 19:00

 

 
Mari Jürjens on vabakutseline näitleja, laulja ja laululooja. Tänaseks on Mari ilmutanud neli sooloalbumit, millel kõlab autorilooming: “22” (2010), “Maa saab taevani” (2013), “27” (2016) ning “Omaenese ilus ja veas” (2020). “Omaenese ilus ja veas” albumi eest omistati Marile ka Eesti Muusikaauhind Autorilaulu/Rahvaliku albumi kategoorias ning “Kuldne plaat” Aasta Naisartist 2021 kategoorias. Ta on teinud koostööd ja andnud kontserte paljude hinnatud eesti muusikutega (Riho Sibul, Tõnis Mägi, Vaiko Eplik, Mari Kalkun, Curly Strings, Liisi Koikson jpt). 
 
Õhtu saab olema täidetud Mari enda vanemate ja uuemate lugude ja lauludega, mis on inspireeritud aja pöördumatust kulgemisest, inimeseks olemisest, suureks kasvamisest ja Eestimaa loodusest. Mari häält ja kitarrihelisid toetab ja täidab imeline pianist Aivar Surva, kellega koos on Mari palju musitseerinud ja koos ka mitu albumit loonud
 
KATEGOORIAD Kontserdid

Tulekul:: SUUR parandamise PÄEV

14.10.2023 kell 12:00 - 17:00

 

14. oktoobril kella 12–17 toimub Tallinna vanalinnas Hopneri majas Suur Parandamise Päev. Selle ettevõtmisega juhime tähelepanu säästliku kasutamise ja kestliku tarbimise põhimõtetele. Praktilistes töötubades ja loengutes annavad kogenud meistrid näpunäiteid esemete parandamiseks ja eluea pikendamiseks ning õpetavad, kuidas armsaid esemeid hoida. Avatud on ka leiuturg ja kohvik. Sissepääs on kõigile tasuta. Loengud on tasuta kuid vajavad eelregistreerimist, töötoad on väikese registreerimistasuga. 

Tasuta loengutesse registreerimine:

„Tekstiilmaterjalide bioloogilised kahjustajad“

"Teksade parandamine"

"Tekstiilide korrastamine ja säilitamine"

Tasulised töötoad:

"Diagonaalne nõelumine"

"Ehete valmistamine"

KATEGOORIAD Koolitused

Tulekul:: Tallinna tantsuklubi Hopneri Majas

18.10.2023 kell 19:00 - 22:45

Tantsuklubi on oma olemuselt linna kolinud külapidu, kus külakogukonna asemel kohtuvad need inimesed, kellele meeldib rahvatants ja -muusika. 

Kõik on oodatud, olgu noor või vana, julge või häbelik. Tantsime eelkõige eesti tantse ja alati pillimehe ehk elava muusika järgi. Sekka juhtuvad ka mõned tantsud naabermaadest ja kaugemaltki. 

Tantsude õpetamist peo käigus tuleb ette harva, seepärast soovitame pidada silm peal neil, kes hästi tantsivad ja neilt õppida. 

Tallinna tantsuklubi on nüüdseks juba 30 aastat tegutsenud rahvamuusika- ja rahvatantsuklubi. Algusaastatel tegutseti Vanalinna Muusikamajas ja Kloostri Aidas, nüüdseks on kokkusaamised juba mitme aasta jooksul toimunud Hopneri maja keskaegses dielesaalis. 

Kohtutakse 2 korda kuus kolmapäeviti, et tantsulustida.
Tantsuklubi eestvedajad on Leanne Barbo ja Jaan Sarv

Pääse 5/ 7€

OSTA

 
KATEGOORIAD Kontserdid

Tulekul:: Ukulele kursus algajatele täiskasvanutele

2.10.2023 kell 18:00 - 19:30

Ei ole kunagi hilja midagi uut õppida, ka pillimäng ei pea jääma kättesaamatuks unistuseks.
Alates oktoobrist alustab Hopneri majas ukulele kursus, mis mõeldud just täiskasvanutele, kes soovivad pillimänguga algust teha. Saadakse kokku 6. korral üle nädala esmaspäeviti, et pooleteist tunni jooksul omandada sammhaaval teadmised pillimängust ja jõuda enesekindluseni esimeste lihtsate lugude mängimisel.
Ukulele on pill, mida saab kaasa võtta kuhu iganes, saab mängida kus iganes just selletõttu ,et ei võta palju ruumi ning ei tee kõva lärmi.
Ukulelemäng pakub suurepärast vaheldust pingelisele tööpäevale ning rõõmu kogu eluks!
Tunnid kestavad 1,5h
02.10 kell 18.00
16.10 kell 18.00
30.10 kell 18.00
13.11 kell 18.00
27.11 kell 18.00
11.12 kell 18.00
Kursusel õpime:
Ukulele häälestamist häälestajaga
Kuidas hoida pilli käes
Lihtsamad mänguvõtted (vasaku ja paremakäe töö)
Saateakordid ja helistikud
Ukulele tabulatuuri tundmine
Rütmika

Ukulele õppe eesmärk:
Saada juurde muusikalisi teadmisi ja oskusi
Avardada muusikalist silmaringi
Mänguoskus ansamblikoosseisus
Oskus iseseisvalt töötada

 

Kursuse lõpetaja oskab ja suudab saata lihtsamaid laule õpitud akordidel, mängida kergemaid meloodiaid. Natukene valulikud sõrmeotsad peaksid olema unustatud kui oled piisavalt palju oma ukulelet kiusanud.
Kursust juhendab Mai Kaur,
kes omab pedagoogiharidust ning pikaajalist õpetajakogemust nii lastele kui täiskasvanutele pillimängu õpetades.
Enda kohta ütleb ta: "Minu suurimaks hobiks on pillimäng, tore on leida ennast saksofoni, basskitarri või ukulelet mängimas. Eesti Ukuleleorkestris olen musitseerinud juba 3 aastat. Uue pilli koju soetamine on viinud minu tegemised nii kaugele, et tuli avada pillipood MyMusic"
Mai Kaur saab pakkuda ka abi isikliku ukulele soetamisel: info@maimusic.ee

OSTA KURSUSE PÄÄSE

KATEGOORIAD Koolitused

Tulekul:: Ajatu muusika. S. Rahmaninovi 150. sünniaastapäevaks.

8.10.2023 kell 17:00 - 18:30

 

Kontsertide eesmärk on tuua kuulajateni tunnustatud helilooja S. Rahmaninovi parimad vokaalteosed, rääkida publikule olulistest ajajärkudest helilooja elus ning teoste loomise eripäradest.
Lisaks helilooja romantilistele meistriteostele, nagu "Ära laula, kaunitar", “Vokalise”, “Unistus” jt. tuleb esitamisele aariad Rahmaninovi ooperitest (näiteks: “Aleko”, diplomitöö, mille eest heliloojat autasustati suure kuldmedaliga) ja klaveri kogu maailmas tuntud muusika.

Romansse ja ooperi meistriteoseid esitavad: Zhenya Hovsepyan, Stanislav Šeljahhovski ja Elena Bebekh. Klaveril on Anna Khachaturyan.

Kontsert toimub Hopneri maja suures saalis.

Osta pilet Fienta.ee-st

KATEGOORIAD Kontserdid

Tulekul:: Siiri Tall "Lugusid maalides"

Akvarellid ja veinimaalid | 6.10.2023 kell 11:00 - 17:00

 

Vahemikus 25.august kuni 8.oktoober on Hopneri maja saalis üleval Siiri Talli akvarellid ja veinimaalid. Näituse avamine toimub 25.augustil kell 15.00. Näitus on avatud ürituste ajal.

"Käesoleva näituse töödega Tallinnas, Hopneri Majas „Lugusid maalides“, olen jäänud truuks oma peamisele inspiratsiooniallikale - loodusele ja akvarelli tehnikale. Ma elan keset loodust, ja maalin teda vahetult. Mulle tõesti loodus jutustab, ja neid kõnelusi olen püüdnud ka oma töödega edasi anda. Loodan sellega jäädvustada looduse võlu, pakkuda inimestele lõõgastust ja tuletada meelde milline eriline maailm meid ümbritseb."

 

 

KATEGOORIAD Näitused

Tulekul:: Fotonäitus ÜKSILDUS ei küsi vanust

12.10.2023 kell 14:00 - 15:00

 

12.oktoobril kell 14 avame Hopneri majas rändava fotonäituse "ÜKSILDUS ei küsi vanust" koos MTÜ Peaasjad loenguga.

Projekti autor – Erika Tuulik
Fotolood – Marilyn Rebane, Margus Metsaäär, Erika Tuulik
Pildigalerii – Anneli Ivaste, Alena Shminke, Edgar Laksa, Merja Roostalu, Gerda-Liz Põdersoo, Lembe Aasorg, Meelis Heli, Sten Martin, Jevgeni Raudsepp, Andre Joosep Arming, Kris Moor, Jan Erik Praks, Sanna Larmola , Helis Hämarsalu

Rändnäitus “ÜKSILDUS ei küsi vanust” on lugu koos märkamisest, mis pakub võimalust vaatajal samastuda 17 fotograafi nägemusega üksildusest ning koostöös Peaasi.ee-ga otsida lahendusi/võimalusi.
Fotonäitust “ÜKSILDUS ei küsi vanust” saab külastada 12 kuu vältel (september 2023 - august 2024) erinevates Eestimaa linnades - Tallinn, Narva, Pärnu, Kuressaare, Haapsalu, Rakvere, Viljandi ja Tartu.

Täpsem info sotsiaalmeedias:
facebook “Üksildus ei küsi vanust” ja instagramis @yksildus

Näitus on avatud Hopneri maja lahtioleku aegadel

 

KATEGOORIAD Näitused

Sündmuste kalender

> September 2023 >
Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301