Katariina kirik

Print Friendly

Keskajal Põhja-Euroopa  ja ühtlasi praeguse Tallinna suurim kirik – Püha

Katariina kirik – on oma suurepärase aura ja akustikaga kujunenud armastatud kontserdi-, teatrietenduste ja näitusepaigaks. Asukohaga otse linnasüdames, Vene tn 14a/Katariina käik, jääb ta vaid ca 200 m kaugusele Raekoja platsist.

Tänaseks on  hiiglaslikust uhkest kirikuhoonest, mis rajati 13.-14. sajandil ja sai tegutseda Dominiiklaste kloostri kirikuna ligi 300 aastat,  järele jäänud vaid osa. Katariina kirik hävis peale reformatsiooni arvatavalt 1531./32. aastal toimunud suures tulekahjus. Seniajani on säilinud suurepärased portaalid, osa müüre ja põrandaalune matmispaik.

Nüüd saalina kasutatava ruumiosa moodustavad 19. sajandil kaupmees Kochile linna rae poolt rendile antud kiriku varemed, millesse rajati viljaait ja laohoone. Lisaks on Katariina kiriku varemeid kasutatud väga erineval moel nii autoremonditöökojana, laohoonena, kinotööstuse jms jaoks – kõigeks, mis nõudis avarat ja kõrget ruumi. Viimased aastakümned on toonud kirikusse tagasi  haridus- ja kultuurielu.

Alates juunist 2014  on Katariina kirik Hopneri maja hoole all.

Suvehooajal 1. juunist 31. augustini on kirik avatud ka tavakülastajatele.  Pilet 2€.

Koostöös ja  kokkuleppel Hopneri majaga  on Katariina kirikus võimalik korraldada kultuuriüritusi, ettetellimisel ka ekskursioone.

20151202_111500Hopneri Maja_Katariina kirik

 

 

 

 


 

 

 N, 1. juuni kell 17 Katariina kirik, Vene 14a
Grete Gross „Ahelad“ – kaasaegse tsirkuse lavastus
Soololavastus, mis seob kaasaegse tsirkuse, visuaalkunsti, elava muusika ja luule, jutustades lugu püüdlusest õppida end aktsepteerima ja armastama. Kiht-kihilt koorib „Ahelad” maha hägu ja kaevub roiskunud valusse, leides sealt puutumata ilu… Et näha kõiki värve, mis varjatud, et kuulda kõiki sõnu, mis salatud.

„Ahelad” on Grete Grossi esimene täispikk sooloteos, mille tööversioon nomineeriti 2016. aasta Eesti teatri aastaauhindade Etenduskunstide ühisauhinnale.

Vanalinna Päevadel tuleb lavastus esitamisele koos muusikutega Johan Randvere (klaveril) ja  Johanna Randvere (tšellol).
Kestus: 40 minutit
Pilet 10/8 eurot saadaval Piletilevis ja 1 tund enne etenduse algust kohapeal.

Piletilevi_banner_555x800_pixels_GROSS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 R, 2. juuni kell 19 Katariina kirik, Vene 14a
Maarja Nuut
Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

On öeldud, et Maarja muusika on rahulik, kuid mitte laisa puhkeseisundi mõttes. Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass, kes on igal hetkel valmis hüppama. “See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati “praegu” ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.” Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla viiulite, hääle ja elektroonika abil.

Maarja on esimese Eesti artistina mänginud maineka maailmamuusika sündmuse WOMEX põhiprogrammis ning viimase aasta jooksul andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. 2015. aasta Tallinn Music Weeki’il omistati talle Wire Prize artistipreemia ning sellest peale on ta üles astunud mitmete oluliste esitlusfestivalide põhiprogrammides (Eurosonic Noordeslag, APAP, Mundial Montreal, Folk Alliance International, MENT Ljubljana, Lost In Music jne). Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat “Soolo”, mis pälvis kiitust nii meil kui mujal.
Pilet 18/16 eurot saadaval Piletilevis ja 1 tund enne etenduse algust kohapeal.

 

Piletilevi_banner_555x800_pixels_NUUT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L, 3. juuni kell 20 Katariina kirik, Vene 14a
Kadri Voorand Quartet
Kadri Voorand – vokaal
Marek Talts – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass
Ahto Abner – löökriistad

Esitusele tuleb Kadri Voorandi originaallooming ning laulud, mis põhinevad eesti luulel. Kontserdi pikkuseks on 1 tund.

Kadri Voorand on eriline jazzitalent, kelle kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatioonid ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool maailmas. 2017. aastal pärjati Voorand Eesti Muusikaauhindade Aasta naisartisti tiitliga. Esimeste seas pälvis muusik noore jazzitalendi auhinna ning 2015. aastal võitis ta aasta parima jazzartistina maineka Danske Jazziauhinna.

Marek Talts on üks hinnatumaid Eesti kitarriste, keda nii Eesti kui välismaistel lavadel

kohtab ka selliste artistidega nagu Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Silver Sepp ja paljud teised. Ta on armastatud õppejõud nii Viljandi Kultuuriakadeemias kui ka Pärnu muusikakoolis. Taltsi mängustiili iseloomustab eelkõige metsik lavaline energia ja avatus, samuti ka tehniline virtuoossus.

Taavo Remmeli kontrabass on vundamendiks nii varajase muusika ansamblis Hortus Musicus kui ka paljudes jazzansamblites kodu- ja välismaal. Ta on loonud muusikat tantsuetendustele ja sooloprojektidele. Bassist ja helilooja pälvis Danske jazziauhinna 2013. Aastal.

Ahto Abner on Eesti hõivatumaid jazztrummareid, tema stiilset ja paindlikku mängu hindavad kõrgelt nii publik kui muusikud.

Pilet 18/16 eurot saadaval Piletilevis ja 1 tund enne etenduse algust kohapeal.

 

Piletilevi_banner_555x800_pixels_VOORAND

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P, 4. juuni kell 18 Katariina kirik, Vene 14a

KOORIDE ÜHISKONTSERT “LAULE ELUST JA ARMASTUSEST”

Raplast pärit koor August07 ja Tallinnat külastav Norra rahvalaulukoor Bygdelagskoret Blåne annavad ühiskontserdi “Laule elust ja armastusest” Tallinna vanalinnas Püha Katariina kiriku lummavas õhustikus. Lauldakse peamiselt rahvalaule ja nende seadeid.

Tule saa osa folkloori helidest ja viisidest, mis kannavad meid läbi elu oluliste etappide ning punuvad meie hinge turvalise pesa, kuhu on argipäevahetkedel ikka ja jälle hea tagasi pöörduda.

 

 

R, 7. juuli kell 19 Katariina kirik, Vene 14a
“Hinge puhastus ja puhtus”
Ansambel Triskele
Tarmo Tabas (laul)
Heikki-Rein Veromann (flöödid, laul)
Ergo-Hart Västrik (laul)
Toivo Sõmer (lauto, kandled, laul)
Janno Mäe (trummid, laul)

Ansambel Triskele kava on muusikaline teekond läbi keskaja Euroopa, mis jõuab välja kodusesse Eestisse. Ühendavaks teljeks on vaimulik muusika, mis on Eestit alates keskajast kristliku Euroopaga sidunud.
Reformatsiooni  500. juubeliaasta puhul on kavas eriline koht Martin Lutherile omistatud koraalidel, mis üheltpoolt põhinevad keskaja muusikatraditsioonil, kuid teisalt on sügava jälje jätnud eesti rahvapäraste koraalide varamusse.
Pilet 10/8 eurot saadaval Piletilevis ja 1 tund enne etenduse algust kohapeal.

 

Triskele_foto_2016_fotograaf_Tarmo_Tabas

 

 

 

 

 

 

 

L, 10. juuni  kell 18
8. ja 22.juuli kell 18
L, 8. juuli kell 18 

Vanamuusikaansambel Rondellus
Muusikat keskajast ja renessansist
Pilet 5 eurot saadaval Piletilevis ja 1 tund enne etenduse algust kohapeal.

 

Rondellus-3