Ekskursioonid ja ringkäigud

Print Friendly

Teatraliseeritud ringkäik koos  õpetatud emandatega Tallinna vanalinnas

Teatraliseeritud ringkäik toimub koos  õpetatud emandatega, kes jagavad iidseid tarkusi ja räägivad lugusid Tallinna vanalinnast – nii legende kui ajalooraamatusse kirjutatuid. Teekonnal kohtutakse põnevate tegelastega – oma tegemisi toimetavad kaupmeheisandad, katkutohter, lustilised tüdrukud Dorthy ja Grete, saianaised, kurikaelad  jt. värvikad tegelased. Ringkäik mõeldud eelkõige eestikeelsetele gruppidele. Teatraliseeritud keskaegseid ringkäike korraldame koostöös MTÜga Ajad ja Tavad, Tammsaare Teatriga ja Hopneri Majaga aastast 2010.

DSC02139DSC01952 DSC01966 DSC02114

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hopneri Maja tutvustav ekskursioon eesti, inglise ja vene keeles (kestus 0,5 kuni 1 h, kuni 35 inimest)

slide-1Külastajal on suurepärane võimalus näha keskaegset kaupmehe eluaset koos elu-ja tööruumide ning köögiga. Maja teisel korrusel on ainus säilinud salvetuba Tallinna vanalinnas. Kaupmehe kunagises töö- ja vastuvõtutoas on vaatamiseks väljas ka kõikide endiste majaomanike vapid.

Ettetellimisel: info@hopnerimaja.eu

 

 

 

 

Katariina kiriku ekskursioon eesti ja inglise keeles (kestus 0,5 kuni 1 h, kuni 50 inimest)

Katariina kiriku uksed16.saj. algusest pärinev ja  Keskajal Tallinna suurim Püha Katariina kirik on tänasel päeval vähe tuntud ning kontsertidele või  etendustele tulijagi otsib seda kirikut tihtipeale ekseldes mööda vanalinna.  Vene tänaval, Katariina käigus asuv hoone ei meenuta praegu küll kuidagi kirikut, andmata aimu  selle kunagisest suurusest ja hiilgusest. Dominiiklaste kloostri kirik, mis sai jumalakojana töötada vaid paari sajandi jagu, põles reformatsioonijärgselt ning peale seda on hoone saatus olnud väga trööstitu ja kirju.

Ettetellimisel: info@hopnerimaja.eu