Seenioride Ülikool


Tänavu alustas juba kaheksandat hooaega Kesklinna Vaba Aja Keskuse seenioride ülikool. Eelnenud aastatel on eakaid huvitavad loengud toonud Hopneri Maja suure saali puupüsti täis.

Oleme oma tavapärases tegevusvormis teinud muudatusi lähtuvalt vajadusest osalejaid hajutada. Kohtade arv loengutel on piiratud ja saali pääsemiseks on tulnud end eelnevalt registreerida. Reegleid ja riskigruppi silmas pidades saame loengule lubada korraga 60 huvilist. Selleks hooajaks on grupp komplekteeritud.
 
Loengud toimuvad üle nädala kolmapäeviti. Eestikeelse loengu algus on endiselt kell 12.
 
Venekeelsed loengud algavad kell 15. Võimalusel käivitame ka veebiloengud, milles osalemist selgitame esimestes loengutes.
 
Seenioride ülikooli tegevus toimub loengute, vestluste ja külastuste vormis. Käsitleme ühiskonnas aktuaalseid, silmaringi laiendavaid teemasid lähtudes eakate vajadustest. Loengupidajateks on tunnustatud lektorid, kellest osa on juba meie innukamate kuulajate seas populaarseks saanud, kuid võimalus on kuulata ka uusi esinejaid. Meie valdkonnad hõlmavad kultuuri, tervist, psühholoogiat, ajalugu ja riigiteadusi. Loengukava on elukestva õppe eesmärke järgides kokku pannud Hopneri Maja programmijuhid Nele Talussaar ja Roman Ljagu. Infot loengute kohta saab meie kodulehelt hopnerimaja.eu.
 
K, 07. oktoober kell 12, KULTUUR
"Ah, Odessa! Kuidas eestlane avastas Musta mere pärlit" Loone Ots, kirjanik ja kultuuriloolane
 
K, 21. oktoober kell 12, AJALUGU
"Rooma Püha Peetruse katedraal" Heiki Haljasorg, kultuuriajaloolane
 
NB!
Loengutel osalejatel palume võtta kaasa isiklik mask, vajadusel saab maski kohapealt. Maski kandmine on kohustuslik!
Saalis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu
Olete olnud kuni 14 päeva enne kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 
Palume mitte tulla.
 

 

Sündmuste kalender

> Octoober 2019 >
E T K N R L P
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123