Üritused Katariina kirikus

 

Brenda McMorrow kontsert koos pärimusmuusiku Triinu Tauliga 28.06 kell 19:00-21:00

IN ENGLISH BELOW

Tallinna Püha Katariina Kirikus, Vene tänav 14a.

28.06.18  19.00-21.00

Kontserdipileti hind 25€ , kohapeal 30€.

Muusika Ühendab! Kaks imelist naismuusikut: Brenda McMorrow Kanadast ja Triinu Taul Eestist, ühinevad sel õhtul Püha Katariina Kirikus, et jagada oma unikaalset kombinatsiooni folgist inspireeritud meloodiatest, maailma eri paikade rütmidest ja India pühadest mantratest. Neil kahel erilisel naisartistil on ainulaadne oskus kaasata kuulajaid oma helidesse, et luua hääle kaudu suuremat ühtsust ja südameavatust ning ühendada unikaalselt läbi muusika erinevaid maailma kultuure. Rütmidega toetab Eesti parim djembé mängija Ian Mikael Kirss.

Brenda McMorrow:

Brenda McMorrow on kanadalasest kirtani laulja, kellel on olnud rikkalik ja mitmekülgne muusikaline karjäär (ulatudes folgist jazzi ja bluegrassini). Praegu, olles pühendunud meie tõelise olemusega ühenduse loomisele ja selle ülistamisele läbi helide väe, on teda kutsutud reisima erinevatesse kohtadesse üle maailma, et jagada oma unikaalset kombinatsiooni folgist inspireeritud meloodiatest, maailma eri paikade rütmidest ja India pühadest Mantratest.

Brenda on laulja White Swan Records´I nimekirjas, mis on Colorado kaubamärk, eelkõige tuntud oma joogast inspireeritud lauljate poolest, nagu näiteks Deva Premal. Teda on saatnud Grammy auhinna võitnud tšellomängija David Darling ja tunnustatud Kirtani muusikud Jai Uttal, Wah!, David Newman, Girish ning Dave Stringer. Teda on kutsutud Bhakti jooga festivalidele ja üritustele üle Põhja-Ameerika, Euroopa ja Aasia.

Brenda koduleht:

www.Brendamcmorrow.com

Kuula muusikat:

https://www.youtube.com/watch?v=u2ERRgP7xFs

Triinu Taul:

Triinu Taul on ainulaadne laulja ja pärimusmuusik. Triinu omab tugevat sidet oma juurte ja loodusega. Tema lauluhääle kõlas peegeldub ürgsete loodusrahvaste teadvus ning müstilised dimensioonid. Triinu Tauli muusika on nagu killuke lopsakat ürgloodust. See on hetk, kus vaikib meel ja rahunevad mõtted, et leida end lähemal oma loomulikule olemusele ja olemisele. Lauljat on inspireerinud aastatuhandeid vanad regilaulud, nende sügav kujundite maailm, šamanism, Saami joig, Tuva kurgulaul ja teiste põlisrahvaste muusika. Ta peab muusikat ja harmooniat elust lahutamatuks osaks ja tajub, et harmoonia on oluline igal tasandil

Triinu koduleht:

www.triinutaul.ee

Kuula muusikat:

http://www.triinutaul.com/en/video/

IN ENGLISH

Brenda McMorrow Live in Tallinn with Estonian folksinger Triinu Taul.

Katariina Church, Vene street 14a

28.06.18  19.00-21.00

Tickets 25€,  after 30€


 

About Brenda McMorrow:

Brenda McMorrow is a Canadian Devotional Kirtan artist who has had a rich and diverse musical career (from folk to jazz to bluegrass). Now, with a deep devotion to the unveiling and celebration of our true beings through the power of sound, she is invited to travel worldwide to share her unique blend of original folk-inspired melodies, world beats and sacred Indian devotional chants.

Brenda is a featured artist on the White Swan Records roster, a Colorado label well known for it’s high-profile yoga-inspired artists like Deva Premal. She has accompanied Grammy award winning cellist David Darling and esteemed Kirtan musicians Jai Uttal, Wah!, David Newman, Girish and Dave Stringer, and has been invited to Bhakti Yoga festivals and events across North America, Europe and Asia as part of her most recent tour schedule. When not on the Bhaktiroad, Brenda calls beautiful Guelph, Ontario home.

Brenda and her group of musical yoginis and yogis perform devotional songs and Kirtan “call and response”, inviting the audience to join them in invoking the blissful connection that sound can create between the physical and spiritual realms.

Brenda McMorrow homepage:

www.Brendamcmorrow.com

Listnen to Music:

https://www.youtube.com/watch?v=u2ERRgP7xFs

About Triinu Taul:

Triinu Taul is a unique singer and folk musician. Triinu has a strong connection with her roots and the nature. There is the consciousness of the ancient nations and mystical dimensions reflected in her voice. The music of Triinu Taul is like a piece of pristine nature. It is a moment when the mind becomes quiet and the thoughts calm down in order to get closer to your real essence. The singer has been inspired by old runic songs and their profound world of images, shamanism, Sami joik, Tuva guttural singing and the music of other native peoples. She considers music and harmony as an integral part of life and she feels that harmony is important everywhere. 


 

Triinu homepage:

www.triinutaul.ee

Listen to music:

http://www.triinutaul.com/en/video/

 

Kontserdi korraldaja:

Soul Flow OÜ

info@soulflow.ee

Ungari tromboonikvartett FOUR BONES / Tallinna Vanalinna Päevad 2.06.2018 kell 17:00

Grupi liikmeteks on neli Ungari muusikaakadeemia lõpetanud noormeest, kelle lemmikinstrumendiks on tromboon. Nende muusika ulatub varajasse renessanssi kuni tänapäevaste kompositsioonidega klassikalisest meloodiast jazzi maailma.

Bändi liikmed: Magyar Péter, Gáspár Olivér, Angyal János, Gyetvai Péter,  löökpillidel Tamás „Tobzi” Kovács.

 

Pilet 5€

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta, juhul kui istuvad saatja süles.
Kestus 1h

 

Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapealt

 

 

 

Kuressaare Linnateater - Paljasjalgne Debora / Tallinna Vanalinna Päevad 1.06.2018 kell 19:00

Lavastaja: Raivo Trass
Kunstnik: Jaak Vaus
Muusikaline kujundaja: Feliks Kütt (Endla Teater)
Osades: Piret Rauk, Merilin Kirbits, Andres Raag (Tallinna Linnateater), Arvi Mägi ja Aarne Mägi.

Lavastus on pühendatud Debora Vaarandi 100. sünniaastapäevale.

Debora Vaarandi on surnud. Aadu Hint on surnud. Juhan Smuul on surnud. Alo Hoidre on surnud. Ja Anton Vaarandi on juba nii surnud, et keegi isegi ei mäletagi enam, et ta üldse kunagi elanud oleks. Aga surnud ei saa rahu. Igal sünniaastapäeval kaevatakse hauad lahti ja küsitakse taas – kes nad siis lõpuks ikkagi olid?

„Paljasjalgne Debora” on omamoodi vaimude tund, kus Deborat armastanud mehed püüavad talle oma loomingus kohta leida. Kuid Debora ei vaja enam kohta. Debora on lihtsalt juba sünnist saati - kohal.

Paljasjalgne Debora - „hea inimene ka kurjadel aegadel”

Etenduse pikkus koos vaheajaga 2h 05

Pilet 12€

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta, juhul kui istuvad saatja süles.
Kestus 2h 5min, ühe vaheajaga

Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapealt

 

RONDELLUS - VANAMUUSIKA POOLTUNNID KATARIINA KIRIKUS |  KELL 18:00 - 18:30

 
Vanamuusikaansambel RONDELLUS loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staak'i algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat. Olenevalt esitatavast kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest muusikust, kes esinevad ajastu kostüümides ja vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, mitmesugused löökpillid jm.). Rühma liikmed on professionaalid, kes on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites. 
 
16 . ja 30. juuni
07  ja 21. juuli
11. ja 25. august
 
Pilet 6 eurot saadaval Piletilevis ja 1 tund enne kontserdi algust kohapeal.

 

 

 

 

Becket ehk Jumala au  | 15-18, 23, 27, 29 ja 30. 08 kell 19:00

 

Autor Jean Anouilh
Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Riina Degtjarenko
Valguskunstnik Raido Talvend
Helilooja ja muusikaline kujundaja Malle Maltis
Helikujundaja Tanel Kulla
Tõlkinud Tõnu Kõiv

Osades Indrek Sammul, Robert Annus, Taavi Teplenkov, Tiit Sukk, Jüri Tiidus, Markus Luik, Laine Mägi, Marta Laan, Britta Soll, Liisa Saaremäel, Christopher Rajaveer, Karmo Nigula.

„Becket ehk Jumala au“ on lugu kahe ajaloolise suurmehe sõprusest – vanast heast ühemõttelisest sõprusest, mis muutub aga leppimatuks vaenuks, kui mängu tulevad ametist tulenevad põhimõtted. Kuningas Henry II teeb Canterbury peapiiskopi oma kantslerist, joomakaaslasest ja lahutamatust sõbrast Thomas Becketist, kellest vastu ootusi saab põhimõttekindel, askeetlik ja kompromissitu kirikupea. See seab mehed küsimuste ette: Kas põhimõtted on sõprusest tähtsamad? Kas au küsimustes pole ükski järeleandmine võimalik? Kahe paindumatu aukandja lugu hargneb lahti 12. sajandi Inglismaa võimumängude taustal, kus omavahel olid vastamisi trooni nõutavad eri klannid, kirikuisad ja kuningas.

Aga vilunud karakterimeister Anouilh´ ei jäta vaatajat kuiva ajaloo kätte, vaid näitab ka peategelasi lihast ja luust inimestena, kellel on oma kirglik, lõbujanuline ja armastust ihkav pool. Samuti toob ta näitelavale terve rea värvikaid tegelasi, mängimaks lahti nii liigutavat inimlikku ülevust kui koomilisevõitu totrust. Katariina kiriku seinad annavad lavastusele veenva keskaegse õhustiku ning lasevad esile tõusta kaunitel ajaloolistel kostüümidel ja elaval muusikal.

Sissepääs saali alates 18.30.

NB! Remondi tõttu kvartalis pole etendusepaigas kohvikut.

www.draamateater.ee

Piletid Piletimaailmast!

 

 

Strings and Air / Hernan Romero & Kestutis Vaiginis | 25.08.2017 kell 19:00

 

FLAMENCO JAZZ SUMMER NIGHT
Euroopa tuuri raames esineb Eestis Grammy võitja HERNAN ROMERO (NY) – kitarrivirtuoos ja laulja ning Leedu juurtega tuntud saksofonimängija ja helilooja KESTUTIS VAIGINIS.

Sellel õhtul täitub ruum sooja, kütkestava uue energiaga, mis sünnib eriliste mitmekülgsete stiilide ühendamisel ning hüpnotiseerivate improvisatsioonide saatel. See on võimalus avastada ning nautida ehedaid jazzi ja flamenko rütme mainekate muusikute professionaalses esituses.

Õhtule lisavad  värskust ja värvi BESTWINE kvaliteetveinid! Kõhtu täidavad restoran LUSIKAS peakoka valmistatud hõrgud ampsud.

 

 

Hernan Romero – kitarr, vokaal, cajon trumm
Grammy võitja, kitarrivirtuoos ja andekas helilooja Hernan Romero on pärit Argentiinast. Tema muusikaline karjäär sai alguse New Yorgis, kus tema lavapartneriteks on olnud sellised maailmakuulsad muusikud nagu John McLaughlin, Pablo De Lucia ja Al Di Meola, kellega koos on salvestatud ka 16 albumit. Hernan Romero ainulaadne stiil on äratuntav mitmetes suurtes projektides, näiteks ka koostöös Alicia Keys`ga.

Kestutis Vaiginis - saksofon
Kestutis Vaiginis, andekas saksofonimängija ja helilooja, on sündinud Vilniuses ja õppinud Hollandis ning USA-s. Kestutis on saanud väärika kogemuse mängides projektides koos selliste staaridega nagu Barbara Dennerlein, Daniel Messina, David Berkman, Ed Howard, Alex Sipiagin, Dave Allen, Donald Edward. Kestutis Vaiginis on ka Euroopa Kultuurifondi „Europa musicale“ auhinnavõitja aastast 2013. 

www.hernanromeromusic.com
https://www.youtube.com/watch?v=gwVSWpf7hI0

Piletid Piletilevist! 

 

VÄLGUNÄOLINE  | 26.08.2017 kell 20:00

 
Avarus Trio
Mingo Rajandi - kontrabass, Mari-Liis Vihermäe - flöödid, Karl-Johan Kullerkupp – vibrafon, löökpillid
 
KAVA: müstiline kõlamaailm – Mingo Rajandi, Tigran Hamasyan , Chick Corea jt
 
Avarus Trio kõla on õhuline ja helge. Selgelt põhjamaise iseloomuga hõljuvad astraalsed
helimaastikud vahelduvad rütmiliste ja hoogsate meeleoludega, mille algeid võib otsida
kaugemate ja kuumemate kultuuride muusikast. Trio mängib lapseliku lusti ja
avastamisrõõmuga ning liigub nõtkelt komponeeritud materjali ja improvisatsioonide piirimail.
 
PILETID: 7€ Piletilevist ja võimalusel tund enne algust kohapeal
 
 
Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic
 

 

Mantraguru Satyadev Barman ja trummiguru Pepe Danza helirännak / Maailmamuusika trubaduurid | 8.08.2017 kell 19:00

 

Mantraguru Satyadev Barman (India) ja Pepe Danza (Uruguai) on vaimse taustaga pullivennad ning maailma tasemel muusikud, kes saavad kokku korra aastas, et pakkuda sügavat energiast pakatavat ja rõõmust läbi imbunud kontsertrännakut. Seekordseks kohtumispaigaks on Eesti!

Pepe Danza on multiinstrumentalist, kes mängib hang-drummi, džembet, kõikvõimalike flööte (muuhulgas shakucachi), muid löökriistu, charangot, kitarri ja laulab Aafrika laule. https://www.pepedanza.com/
Satyadev Barman on Taanis elav india mantrate asjatundja ning üle maailma austatud trubaduur, kelle muusika pakatab iidsetest õpetustest ja rõõmust. Ole valmis, et see südamlik muusika võib silmad märjaks ja südame lahti teha ning muusika vahele räägib Satya nalju ja mõistujutte. Viimased Satya kontserdid Eestis on olnud varakult välja müüdud, seega tegutse ruttu!
Endist Bombai popstaari ja nüüdset mantraguru Satyat saadavad kontserdil väelaulikud Jane Kruus ja Tom Valsberg.

“Satyadev Barman on üks kõige positiivsemaid inimesi, keda me oleme kohanud. Meie suur sõber on india mantrate ja india filosoofia asjatundja ning tema muusika pakatab rõõmust. Ole valmis - tema siiras ja südamlik muusika võib sind nii nutma kui naerma ajada”, Jane Kruus.

Piletid Piletilevist ja pool tundi enne kontserti kohapealt.


Tutvu Satyaga Hallo kosmos saates siin r2.err.ee/v/hallokosmos/archive/65eda55e-a28f-4164-80b5-3cb639a8a4ba
Vaata Satyat laulmas siin: www.youtube.com/watch?v=M3VAkEyiUCw
Satya räägib mantrate laulmisest: www.youtube.com/watch?v=orHY6vhXqr0
Satya koduleht: www.satya.dk/
Liitu Facebooki sündmusega: https://www.facebook.com/events/447046512305906/


Sündmuste kalender

> Juuli 2018 >
E T K N R L P
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345