Joogarõõm Hopneri Majas!

 

Joogatunnid kolmapäeviti Hopneri Majas

10.30-11.30 seeniorid
12.00-13.00 keskpäevane jooga 
14.00-14.45 lapsed alates 7.-eluaastast

 

Tempokale suvele järgneb rahulikum ja tubasem  periood  ning  peagi on käes aeg leida endale meelepärane  liikumisharrastus.  Hopneri majas jätkuvad uuel hooajal  joogatunnid nii lastele, kui täiskasvanutele. 

Laste Joogaruum Hingelind alustab lastega juba neljandat hooaega ja seeniorite joogatundides on mitmeid joogahuvilisi, keda on ootamas  kolmas  ühine joogaaasta! Uudisena  lisandub kiire elutempoga tegusatele inimestele  lõunapausi jooga, mis võimaldab kogeda lühikesi, kuid efektiivseid harjutusi, mis aitavad muuhulgas tasakaalustada keha energiavarusid, tugevdada immuunsüsteemi, vähendada stressist tulenevaid pingeid ning lõdvestavad nii keha, kui meeli. 

Kõik tunnid põhinevad kundalini jooga iidsetel õpetustel, mis on autentsena edastatud läbi aastatuhandete  ning  mida kohandatakse vaid vastavalt sihtrühmast tulenevatele vajadustele. Näiteks on seeniorite tunnis võimalik kasutada harjutuste sooritamiseks tooli ja mitmeid teisi toetavaid kohandusi. Harjutuste tempot on võimalik samuti individuaalselt kohandada. 

Laste joogatunnid on mängulised, liikumist ja loovust arendavad, toetades positiivse minapildi, emotsionaalse ja sotsiaalse pädevuse kujunemist. Joogatund on vaba võistlemisest ja võrdlemisest. Grupid on väikesed ja sobivad ka neile, kes eelistavad vaiksemat ja rahulikumat keskkonda. 

Joogatunde juhendab Kalli Suga, rahvusvaheliselt sertifitseeritud (IKYTA) kundalini jooga õpetaja ja lapsevanemate nõustaja, kes viib läbi nii laste, kui täiskasvanute joogatunde, loovhariduslikke huvitegevusi ja lapsevanemate vestlusringe.

Läbinud lastejooga õpetajate koolituse ja omandanud jooga-doulade sertifikaadi. Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu liige. 

Lisainfo joogatundide kohta on leitav Facebookis Laste Joogaruum Hingelind ja KalliKodu lehelt.

Registreerimine ja info: 55601768, info@kallikodu.ee

 

Pikemalt Kallist:

Olen läbi elu tundud austust ja huvi inimeseks olemise  vastu. Inimese areng ja sellega seonduv tundus juba lapseeas minu jaoks tõeliselt põnev ja soovisin sellega tulevikus oma tööelu siduda.

Erialane tegevus pakkus mulle suurepärase võimaluse inimestega mitmetel tasanditel suhelda. Peale aastatepikkust töötamist finantssektoris omandasin Tallinna Ülikoolis sotsiaalteaduste magistrikraadi ning olin aastaid tegev sotsiaalvaldkonnas. Olen südamest tänulik kõigi nende rikkalike kogemuste ja jagamiste eest, mis on saanud mulle osaks olles kaasteeliseks paljudele peredele, õpetajatele, eakatele, puuetega inimestele, töötutele, kodututele ning lastele ja noortele, kelle lood mind laste turvakodus töötades sügavalt puudutasid. Õppejõuna Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis koordineerisin muuhulgas lapsehoidjate õpinguid, õppides sealjuures hindama õpetamise protsessi arendavat ja inspireerivat lisaväärtust.  Seejärel viis teekond mind  lapsevanemate vestlusringide juhendamise ja laste loovhariduseni. Läbides üha uusi erialaseid täiendkoolitusi tundsin siiski, et see kõik ei ole piisav.

Osaledes Mehhikost pärit Kundalini jooga õpetaja Sukhdev Kaur Khalsa juhendatavas “Teadlike lapsevanemate koolis”, sain kinnitust, et lisaks klassikalisele arenguteooriale on  mitmeid olulisi aspekte, mis inimese terviklikuks arenguks  tähelepanu vajavad. Läbisin ka Kundalini jooga algajate kursuse. Samal ajal oli minu noorim laps leidnud samuti tee joogani ja osales lasteiooga tundides Manavjeet Kauri juures, kelle entusiasm lastejooga edendamisel on väga inspireeriv. Seega otsustasin haarata kinni võimalusest õppida lastejooga õpetajaks ja mul on siiras rõõm omandatud teadmisi  jagada. Kundalini jooga on teadlikkuse jooga ja selle holistiline käsitlus keha, meele ja hinge tasakaalustamisest oli täpselt see, mida oma ellu vajasin.

Olles ema kolmele imelisele ja erilisele lapsele, olen mõistnud, et iga inimene on erakordne, igaühes on peidus kordumatus. Unistan, et kõigi inimeste potentsiaal saaks täielikult avalduda ning suudaksime igas hetkes õnnelikud ja tänulikud olla. Usun, et olles heas kontaktis oma tõelise olemusega, suudame luua enese sees ja  ümber rohkem rõõmu ja rahulolu.
Kundalini jooga õpetajate koolkonna looja Jogi Bhajan on öelnud:

Happyness is Your Birthright, live it“ ja seda uskumust soovin ma jagada.

Jätkan õpinguid  rahvusvahelise Karam Kriya  Level 1 Kundalini jooga õpetajate koolitusel. Lisaks laste ja täiskasvanute joogatundide juhendamisele kirjutan ajakirjale Sport kuidas hoida vormis oma vaimu, juhendan lapsevanemate vestlusringe ning leian igapäevaselt aega naermiseks ja unistamiseks :-).

 

Armastuse Valgust!

Kalli Nishan Priya Kaur

Koduleht: www.kallikodu.ee

Foto:  Triin Maasik

 


Sündmuste kalender

> Jaanuar 2019 >
E T K N R L P
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123