Jooga

 

 Hopneri Majas on soovijatel võimalik  osaleda kundalini joogal põhinevates tundides. Joogatundidesse oodatud erinevas vanuses huvilised, kes eelistavad rahulikumat tempot. Tundide ülesehitus võimaldab individuaalset lähenemist, arvestades osalejate vajadustega ja pöörates rohkem tähelepanu hingamisharjutustele ja meelerahu toetamisele.

Kundalini jooga pakub lisaks füüsilisele koormusele võimalust tasakaalustada nii keha, meelt, kui vaimu.  Joogatundidega alustamine on sobiv kõigile,  olenemata vanusest, füüsilisest vormist või varasemast kogemusest. Osaledes joogatunnis avatud meele ja südamega on võimalik tunnetada ja kogeda praktiseeritavate harjutuste tasakaalustavat mõju. Joogatundides osalevad seeniorid on täheldanud selja ja liigeste painduvuse paranemist. Samuti on märgatud meeleolu ja energiataseme tõusu. Viimased teadusuuringud kinnitavad jooga positiivset mõju mälutegevusele ja vaimsele heaolule.

 

Eakate joogatunnid kolmapäeviti kell 10.30 - 11.30

Laste joogatunnid kolmapäeviti  kell 14.30 - 15:30

 

Juhendaja: Kalli Suga

Registreerimine ja info: 55601768, info@kallikodu.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pikamelt Kallist:

Olen läbi elu tundud austust ja huvi inimeseks olemise  vastu. Inimese areng ja sellega seonduv tundus juba lapseeas minu jaoks tõeliselt põnev ja soovisin sellega tulevikus oma tööelu siduda.

Erialane tegevus pakkus mulle suurepärase võimaluse inimestega mitmetel tasanditel suhelda. Peale aastatepikkust töötamist finantssektoris omandasin Tallinna Ülikoolis sotsiaalteaduste magistrikraadi ning olin aastaid tegev sotsiaalvaldkonnas. Olen südamest tänulik kõigi nende rikkalike kogemuste ja jagamiste eest, mis on saanud mulle osaks olles kaasteeliseks paljudele peredele, õpetajatele, eakatele, puuetega inimestele, töötutele, kodututele ning lastele ja noortele, kelle lood mind laste turvakodus töötades sügavalt puudutasid. Õppejõuna Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis koordineerisin muuhulgas lapsehoidjate õpinguid, õppides sealjuures hindama õpetamise protsessi arendavat ja inspireerivat lisaväärtust.  Seejärel viis teekond mind  lapsevanemate vestlusringide juhendamise ja laste loovhariduseni. Läbides üha uusi erialaseid täiendkoolitusi tundsin siiski, et see kõik ei ole piisav.

Osaledes Mehhikost pärit Kundalini jooga õpetaja Sukhdev Kaur Khalsa juhendatavas “Teadlike lapsevanemate koolis”, sain kinnitust, et lisaks klassikalisele arenguteooriale on  mitmeid olulisi aspekte, mis inimese terviklikuks arenguks  tähelepanu vajavad. Läbisin ka Kundalini jooga algajate kursuse. Samal ajal oli minu noorim laps leidnud samuti tee joogani ja osales lasteiooga tundides Manavjeet Kauri juures, kelle entusiasm lastejooga edendamisel on väga inspireeriv. Seega otsustasin haarata kinni võimalusest õppida lastejooga õpetajaks ja mul on siiras rõõm omandatud teadmisi  jagada. Kundalini jooga on teadlikkuse jooga ja selle holistiline käsitlus keha, meele ja hinge tasakaalustamisest oli täpselt see, mida oma ellu vajasin.

Olles ema kolmele imelisele ja erilisele lapsele, olen mõistnud, et iga inimene on erakordne, igaühes on peidus kordumatus. Unistan, et kõigi inimeste potentsiaal saaks täielikult avalduda ning suudaksime igas hetkes õnnelikud ja tänulikud olla. Usun, et olles heas kontaktis oma tõelise olemusega, suudame luua enese sees ja  ümber rohkem rõõmu ja rahulolu.
Kundalini jooga õpetajate koolkonna looja Jogi Bhajan on öelnud:

Happyness is Your Birthright, live it“ ja seda uskumust soovin ma jagada.

Jätkan õpinguid  rahvusvahelise Karam Kriya  Level 1 Kundalini jooga õpetajate koolitusel. Lisaks laste ja täiskasvanute joogatundide juhendamisele kirjutan ajakirjale Sport kuidas hoida vormis oma vaimu, juhendan lapsevanemate vestlusringe ning leian igapäevaselt aega naermiseks ja unistamiseks :-).

 

Armastuse Valgust!

Kalli Nishan Priya Kaur

Koduleht: www.kallikodu.ee

Foto:  Triin Maasik

 


Sündmuste kalender

> Juuli 2018 >
E T K N R L P
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345