Tulekul:: Lastevanemate koolitus 50/50

Koolitaja: Raivo Ilmsalu | 7.02.2018 kell 18:00

Kutsun Sind 7. veebruaril 2018 algavale lastevanemate koolitusele: 
- Koos paarilisega inimesi, kes tahavad lapsevanemaks olemise või saamise kohta küsida ning rohkem teada;
- mitte ainult elukaaslasi või abikaasasid, vaid ka üksteise toetamise sooviga sõpru või sugulasi, kui näiteks abikaasa või elukaaslane ei saa osaleda;
- 10 kohtumisel, millest koos osaletakse koolituskaaslasega 1. ja 10. kohtumisel;
- kordamööda 2. – 9. kohtumisel, kus kumbki paariline saab kohtumise teema kohta erinevas vormis materjalid (videod, harjutused, printmaterjal), millega endale sobival hetkel enne järgmist kohtumist tutvuda:
- hinnaga 250 paar so 125 eurot inimene so. 12 eurot ja 50 senti teema kohta inimesele.
- kordamööda kohtumistel kolmapäeviti alates 7. veebruarist 2018 kell 18:00 – 20:15 (sh paus 15 min)
- (koolitusele eelneval kahenädalasel ettevalmistaval perioodil) 

Väga oluline! Koolitusele registreerumine lõpeb 28. jaanuaril 2018, sest soovin kõikide osalevate koolituspaaridega kohtuda enne koolituse esimest kohtumist.

Vaata lisaks PEREKOND.EU või helista tutvumiseks minule, Raivo Ilmsalule +372 5551 3716 ja registreeru koolitusele info@hopnerimaja.eu

NB! Koolitusele mahub kuni 16 paari.

 

Miks ma kutsun Sind just koos kaaslasega lapsevanemate koolitusele?

Korraldan lapsevanemate koolitusi selleks, et aidata lapsevanemal olla iseendaga paremas kontaktis. Leides end olukorras, kus me ei oska hakkama saada lapsega, abikaasaga, sõbraga, kliendiga või ülemusega, oleme me saamas õppetundi, mis aitab meil olla iseendaga paremas kontaktis. Koolituse jooksul aitan mõista ja kogeda, kuidas on olla iseenda ja lapsega või teiste suhtekaaslastega paremas kontaktis ja kuidas takistused ning raskused on parimad õppetunnid.

Olen kogenud ja õpin seda endiselt, et mida rohkem oleme endaga paremas kontaktis, seda nauditavam on igal hommikul ärgata, igapäevaselt suhelda lähedastega ja elada iseenda ning teiste inimeste jaoks – elada õnnelikult ja seda ka siis, kui eksime või esmapilgul ebaõnnestume.

Olen andnud endale lubaduse, et ma ei tee ühtegi koolitust, kus osaleksid inimesed, kes ei saa või taha kaaslast koolitusele kaasta. Miks nii karm? See on oluline Sinu enda õppimise ja Sinu lapse huvides. Olen varasemate gruppidega kogenud, et õpime kõige mõjuvamalt, kui saame õpitut kaaslasega jagada ning tema küsimustele vastata. Õpime kaaslase toel ka siis, kui me tema küsimustele vastata ei oska ja peame pärast seda või selle küsimuse ootuses rohkem pingutama.

Kutsun Sind koos kaaslasega, kui planeerid last saada, kasvatad last üksinda või koos kaaslasega. Arvan, et vajad koolitusel teist täiskasvanut enda kõrvale, sest:

• lapsega seotud teemadel vajab iga täiskasvanu ka teise täiskasvanu abi või lihtsalt olemas olemist – Sinu laps või lapsed ei ole Sinu põhiaitajad Sinu iseendaga paremas kontaktis olemise teemal;

• teise täiskasvanuga on Sul eeldatavasti parim kontakt ka väljaspool koolitust – see aitab Sul kõhkluse, kahtluse ja mugavuse hetkedel olla paremas kontaktis oma vajadustega;

• teine täiskasvanu on Sinu parim vahetu õpilane ja õpetaja – tema esitatud küsimused ja välja näidatud tunded on Sinu parim õpetaja enne lapsega suhtlemist, suhtlemise ajal või selle järgselt;

• te saate üksteist asendada grupi kohtumistel – laps või lapsed võivad olla kodus ka Sinu hoitud, kui kaaslane on grupikohtumisel. Ajaliselt mugavam on kohtumiste teemad läbida ja üksteise toel ka igapäevasesse kasutusse võtta. (Seda ka juhul, kui te ei ela koos või ei ole elukaaslased.) 

Aga kui Su kaaslane ei taha osaleda? Siis on nii Sinul kui ka teie lapsel ilmselt olnud raskeid hetki, kus Sa oled olnud iseenda või lapsega hädas ja pole saanud tuge. Siis soovitan koolitusele kutsuda inimene, kelle poole sa peale kaaslase pöördud, kui oled hädas. Palun teavita ka oma kaaslast otsusest kutsuda keegi teine. 

Aga kui Su kaaslane ütleb, et ei usalda mind (inimese või koolitajana)? Täna teda aususe eest ja õnnitle teda, sest ta on tark ja ettevaatlik inimene. Palu tal mulle helistada +372 55513 716 ja saan temaga enne koolitust tuttavaks, et luua usaldus.


KATEGOORIAD: Koolitused